X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy popieram strajk w czasie egzaminów?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 13:13
Strajk nauczycieli trwa nadal. Przeprowadzenie egzaminów w tej sytuacji będzie mocno utrudnione.
Audio
  • Czy popieram strajk w czasie egzaminów? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nic nie zapowiada szybkiego porozumienia z rządem. Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że potrzebny jest mediator, żeby ten pożar ugasić. "Jeśli nie, to sytuacja jest bez wyjścia" – dodał. Jego zdaniem jedyną osobą, która może uratować sytuację, jest premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem problemy związane ze strajkiem nauczycieli i zbliżającym się terminem egzaminów dla uczniów budzą zaniepokojenie Rzecznika Praw Obywatelskich. Rodzice uczniów – podzieleni.

– Popieram ten strajk, bo to walka w słusznej sprawie. Najwidoczniej nie ma już innego wyjścia – zaznacza szefowa Okręgu Mazowieckiego ZNP Urszula Woźniak. – Uczniom życzymy powodzenia. My z nimi pracowaliśmy przez trzy lata. Nikt ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie zabraniał nauczycielom udziału w egzaminach. To była ich indywidualna decyzja. My nie mamy innego wyjścia. To nie my wznieciliśmy ten pożar i nie my mamy gaśnicę – dodaje.

– Niedopuszczalne jest nieprzeprowadzenie i blokowanie egzaminów. Osobiście uważam, że nauczyciele w szkołach, w których nie doszło do tych testów, powinni poważnie zastanowić się, czy nie zmienić pracy. Ci, którzy blokowali swoim uczniom możliwość napisania testu, stracili moralny, etyczny mandat do tego, aby być nauczycielem – mówi Wojciech Starzyński z Fundacji Rodzice Szkole.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Urszula Woźniak (prezes Oddziału ZNP Warszawa: Mokotów, Ursynów. Wilanów), Wojciech Starzyński (Fundacja Rodzice Szkole), Iga Kaźmierczak (Fundacja Przestrzeń dla Edukacji), Andrzej Sosnowski (były kurator mazowiecki), Alina Kozińska-Bałdyga (emerytowana nauczycielka, Federacja Inicjatyw Oświatowych), Marek Błaszczyk (stowarzyszenie My Rodzice)
Data emisji: 10.04.2019 
Godzina emisji: 12.11

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: 

Czytaj także

Czy miasta powinny stosować środki przeciwko kleszczom?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 13:00
W wielu miastach już rozpoczęto akcję opryskiwania antykleszczowego, która ma zmniejszyć ryzyko chorób u ludzi i zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy partia Wiosna to też wiosna w polskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:00
"Europa dla Ciebie" to hasło, z którym na wybory europejskie idzie partia Roberta Biedronia – Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy w stanie ochronić nasze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:18
Pacjentów psychiatrycznych wśród dzieci i młodzieży jest coraz więcej. Brakuje natomiast pieniędzy i lekarzy tej specjalizacji. To między innymi z tego powodu zamykane są kolejne szpitalne oddziały.
rozwiń zwiń