X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy internet wychowuje nam dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:01
Nasze babcie grzmiały, że telewizja przejęła rolę wychowawczą. Ale od tego czasu świat przyniósł nam nowe i bardziej agresywne medium, jakim jest internet.
Audio
  • Czy internet wychowuje nam dzieci? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
W ramach programu Internet dla każdego ma powstać w gminach i małych miastach 19 tysięcy publicznych hot spotów ułatwiających dostęp do bezpłatnego internetu.
W ramach programu "Internet dla każdego" ma powstać w gminach i małych miastach 19 tysięcy publicznych hot spotów ułatwiających dostęp do bezpłatnego internetu.Foto: Pixabay

Opublikowany właśnie raport "Nastolatki wobec internetu 3.0" mówi, że 41,8 proc. z nich codziennie korzysta z sieci w celu poszerzania wiedzy w ramach swoich zainteresowań. 57,8 proc. uważa, że przeglądanie sieci jest lepszym źródłem rozrywki niż oglądanie telewizji, 16,2 proc., że czerpanie wiedzy z książek jest w czasach internetu niepotrzebne.

Przedstawiciele młodego pokolenia raczej biernie konsumują treści zastane w internecie, niż aktywnie je tworzą. Wyniki badań wskazują też na to, że młodzież w wirtualnym świecie została "opuszczona" przez swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

– Okazuje się, że dzieci coraz wcześniej zaczynają samodzielnie korzystać z internetu. Przede wszystkim czynią to za pomocą smartfonów. Takiemu trendowi towarzyszy wydłużenie czasu spędzanego przed ekranem. To wszystko następuje już około 7. roku życia – mówi socjolog dr Agnieszka Ładna.

– Kiedy dzieciom zabierze się dostęp do internetu, od razu stają się rozdrażnione i nie nadają się do funkcjonowania. Tak jak człowiek, któremu odstawiono narkotyki – zaznacza psycholog Irena Wielkowiejska. – Pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami i problem jest jeszcze głębszy, niż to wynika z badań naukowych – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Ernest Zozuń 
Goście: dr Agnieszka Ładna (socjolog), Irena Wielowiejska (psycholog) Marek Grabowski (socjolog, prezes Fundacji Mama i Tata), dr Wiesław Baryła (psycholog społeczny, Uniwersytet SWPS w Sopocie) 
Data emisji: 11.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy partia Wiosna to też wiosna w polskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:00
"Europa dla Ciebie" to hasło, z którym na wybory europejskie idzie partia Roberta Biedronia – Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy w stanie ochronić nasze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:18
Pacjentów psychiatrycznych wśród dzieci i młodzieży jest coraz więcej. Brakuje natomiast pieniędzy i lekarzy tej specjalizacji. To między innymi z tego powodu zamykane są kolejne szpitalne oddziały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy popieram strajk w czasie egzaminów?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 13:13
Strajk nauczycieli trwa nadal. Przeprowadzenie egzaminów w tej sytuacji będzie mocno utrudnione.
rozwiń zwiń