Czy święta to dla mnie ważny czas?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 15:11
Święta Wielkanocne tuż-tuż. Jak co roku, niektórzy padają ofiarami syndromu stresu przedstartowego. Czy zdążę? Czy wszystko się uda?
Audio
  • Czy święta to dla mnie ważny czas? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Roman Samborskyi

Czy zakwas na żur dojrzeje na czas? Czy upiorna ciocia przyjedzie? A może, na szczęście, obowiązki jej nie pozwolą? No i czy wszystko ogarnę finansowo?

– Siła finansowa Polaków znacząco uległa zwiększeniu. Widzieliśmy od ostatnich świąt jak rosła nam płaca w tzw. gospodarce przemysłowej, również mediana, czyli taka "prawdziwa" średnia płaca, którą mamy w społeczeństwie, również nam wzrosła. Obecnie oscyluje już koło 3 tys. złotych. Wygląda na to, że jesteśmy zamożniejsi i przekładamy to na zakupy, także na te najważniejsze w naszym kalendarz święta – zauważa ekonomista Andrzej Polaczkiewicz. 

O rodzinnym spędzaniu świąt z nielubianą ciocią mówił psycholog Artur Adamczyk. – Warto potraktować takie trudne spotkania jako punkt wyjścia do zastanowienia się nad samym sobą, nad relacjami w rodzinie i być może pewne rzeczy przepracować. Taka refleksja nie jest łatwa (...) Może się okazać, że jak my się zmienimy i wpłyniemy na zmianę rodziny to ciocia przestanie być upiorna – przekonuje gość Kuby Strzyczkowskiego. 

Jak walczyć z nadmiernym zapożyczaniem się na święta? Jak się nie przejadać przy wielkanocnym stole? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), Artur Adamczyk (psycholog, terapeuta), Maria Skołożyńska (organizatorka akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi), Andrzej Roter (prezes zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce), ks. Bogdan Bartołd (proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie), Alicja Kalińska (doradca żywieniowy SetPoint)
Data emisji: 18.04.2019 
Godzina emisji: 12.08

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy internet wychowuje nam dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:01
Nasze babcie grzmiały, że telewizja przejęła rolę wychowawczą. Ale od tego czasu świat przyniósł nam nowe i bardziej agresywne medium, jakim jest internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pożar katedry zmieni Europejczyków?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 14:00
Pożar, który wybuchł w katedrze Notre Dame, udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.
rozwiń zwiń