X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy święta to dla mnie ważny czas?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 15:11
Święta Wielkanocne tuż-tuż. Jak co roku, niektórzy padają ofiarami syndromu stresu przedstartowego. Czy zdążę? Czy wszystko się uda?
Audio
  • Czy święta to dla mnie ważny czas? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Roman Samborskyi

Czy zakwas na żur dojrzeje na czas? Czy upiorna ciocia przyjedzie? A może, na szczęście, obowiązki jej nie pozwolą? No i czy wszystko ogarnę finansowo?

– Siła finansowa Polaków znacząco uległa zwiększeniu. Widzieliśmy od ostatnich świąt jak rosła nam płaca w tzw. gospodarce przemysłowej, również mediana, czyli taka "prawdziwa" średnia płaca, którą mamy w społeczeństwie, również nam wzrosła. Obecnie oscyluje już koło 3 tys. złotych. Wygląda na to, że jesteśmy zamożniejsi i przekładamy to na zakupy, także na te najważniejsze w naszym kalendarz święta – zauważa ekonomista Andrzej Polaczkiewicz. 

O rodzinnym spędzaniu świąt z nielubianą ciocią mówił psycholog Artur Adamczyk. – Warto potraktować takie trudne spotkania jako punkt wyjścia do zastanowienia się nad samym sobą, nad relacjami w rodzinie i być może pewne rzeczy przepracować. Taka refleksja nie jest łatwa (...) Może się okazać, że jak my się zmienimy i wpłyniemy na zmianę rodziny to ciocia przestanie być upiorna – przekonuje gość Kuby Strzyczkowskiego. 

Jak walczyć z nadmiernym zapożyczaniem się na święta? Jak się nie przejadać przy wielkanocnym stole? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), Artur Adamczyk (psycholog, terapeuta), Maria Skołożyńska (organizatorka akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi), Andrzej Roter (prezes zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce), ks. Bogdan Bartołd (proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie), Alicja Kalińska (doradca żywieniowy SetPoint)
Data emisji: 18.04.2019 
Godzina emisji: 12.08

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy internet wychowuje nam dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:01
Nasze babcie grzmiały, że telewizja przejęła rolę wychowawczą. Ale od tego czasu świat przyniósł nam nowe i bardziej agresywne medium, jakim jest internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pożar katedry zmieni Europejczyków?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 14:00
Pożar, który wybuchł w katedrze Notre Dame, udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.
rozwiń zwiń