X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przekażę 1 procent na rzecz organizacji pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 14:10
Z danych resortu finansów wynika, że liczba podatników, którzy w 2018 dokonali przekazania jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, wyniosła 14 milionów i 100 tysięcy.
Audio
  • Czy przekażę 1 procent na rzecz organizacji pożytku publicznego? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: inxti/Shutterstock

Rok wcześniej ta grupa była mniej liczna i wynosiła 13 milionów 600 tysięcy. Rośnie również od lat przekazywana kwota. W ubiegłym roku, rozliczając 2017 rok, przekazaliśmy organizacjom 761 milionów 300 tysięcy złotych. Z drugiej strony jeden procent przekazuje około 60 procent podatników.

– System może to rozliczać za nas. W połowie lutego przygotowaliśmy dla 23 milionów osób zeznania podatkowe. To są osoby, które składają PIT 37, bądź PIT 38. W tych wstępnie przygotowanych dokumentach znajduje się informacja, komu przed rokiem przekazaliśmy nasz jeden procent – zazacza rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. 

– Organizacji Pożytku Publicznego jest w Polsce około 9 tysięcy. Osoby, które przeznaczają swój jeden procent, doskonale wiedzą, że pieniądze są dobrze wykorzystane – mówi Monika Chrzczonowicz ze Stowarzyszenia Klon/Jawor. – Pierwsza dziesiątka organizacji, na które najwięcej Polacy przeznaczają, od lat się nie zmienia. Dominują te, które mają indywidualne subkonta dla osób w potrzebie – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Paweł Jurek (rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów), Monika Chrzczonowicz (Stowarzyszenie Klon/Jawor), Marta Dudek (Fudacja Avalon), Łukasz Domagała (Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych), Anna Iżyńska (Stowarzyszenie Otwarte Klatki), Jan Mela (Fundajca Poza Horyzonty)
Data emisji: 24.04.2019 
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy internet wychowuje nam dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:01
Nasze babcie grzmiały, że telewizja przejęła rolę wychowawczą. Ale od tego czasu świat przyniósł nam nowe i bardziej agresywne medium, jakim jest internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy święta to dla mnie ważny czas?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 15:11
Święta Wielkanocne tuż-tuż. Jak co roku, niektórzy padają ofiarami syndromu stresu przedstartowego. Czy zdążę? Czy wszystko się uda?
rozwiń zwiń