X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy tęczowa aureola Matki Boskiej oburza mnie?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 13:30
Policja zatrzymała podejrzaną w sprawie dotyczącej kolportowania w Płocku plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi.
Audio
  • Czy tęczowa aureola Matki Boskiej oburza mnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andrey_Popov

Ma już postawiony zarzut z art. 196 kodeksu karnego dotyczący obrazy uczuć religijnych. Ta sprawa wywołała duże emocje i jak zwykle podzieliła polityków. Jedni twierdzą: "to normalna procedura, a obrazę uczuć religijnych należy traktować poważnie". Inni komentują: "zatrzymanie to skandal, który nie mieści się w głowie". 

Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha zwraca uwagę na dwie kwestie. – Jeżeli chodzi o zatrzymanie, pamiętajmy, że policja działa na podstawie obowiązującego prawa, a w tym prawie, czy to się komuś podoba, czy nie, jest artykuł 196 i moim zdaniem ten wizerunek ma znamiona opisane w tym artykule, w każdym razie uzasadnia postawienie zarzutów przez prokuraturę. A samo zatrzymanie jest albo działaniem kogoś nadmiernie gorliwego, kto się koniecznie chciał przypodobać władzy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę oświadczenie prokuratora, albo wręcz odwrotnie. Można sobie zawsze takie sytuacje wytłumaczyć, że ten, kto zdecydował o zatrzymaniu, chciał narobić władzy problemów – mówi rozmówca Kuby Strzyczkowskiego. 

Tomasz Terlikowski zwróca uwagę, że wizreunek Matki Boskiej jest "ważny i święty dla bardzo wielu Polaków". – Został wykorzystany w kwestiach absolutnie przeciwnych temu, co symbolizuje. W związku z tym został sprofanowany i nadużyto jego treści. To jest kluczowe. (...) Gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby flagę albo godło jakiegokolwiek państwa wykorzystać w ten sposób do walki politycznej czy ideologicznej z treściami, które ona symbolizuje, to również zostałby zatrzymany, przesłuchany i postawiono by mu zarzuty – ocenia dziennikarz.  

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"), Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), Halina Bortnowska (publicystka), Marcin Przeciszewski (Katolicka Agencja Informacyjna)
Data emisji: 9.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

gs/ag


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy mam powody, by obawiać się suszy?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 13:30
Tegoroczny kwiecień był wyjątkowo suchy. Zgodnie z prognozami w maju tez będzie mało opadów. To bardzo zła wiadomość dla rolników, a w efekcie dla konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czuję się cenzurowany przez serwisy społecznościowe i portale?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 13:35
Podobno w internecie można znaleźć wszystko. To nieprawda, bo to platformy i serwisy internetowe decydują o tym, co zobaczymy w sieci i co będziemy mogli zamieścić.
rozwiń zwiń