X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobrowolna składka ZUS dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:00
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz przedstawił projekt ustawy zakładającej dobrowolność płacenia składek ZUS przez przedsiębiorców.
Audio
  • Czy przedsiębiorcy powinni płacić dobrowolne składki na ZUS? (Za, a nawet przeciw/Trójka)

W tej chwili, niezależnie od dochodów, wszyscy płacą jednakowo, nawet wtedy, kiedy nie zarabiają. Prowadzący działalność gospodarczą uważają, że to niedorzeczne. Z drugiej strony warto pamiętać, że rezygnacja z płacenia składek oznacza brak świadczeń na emeryturze. I jest jeszcze jeden problem. Poważny ubytek wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 

– Obecny system ryczałtowy jest niesprawiedliwy, ale i niemoralny i szkodzi on gospodarce. Dlatego utrzymywanie go jest dla nas wszystkich uciążliwe i niepotrzebne. Jest to zabójstwo pracy w Polsce, niszczenie ludzi i konfliktowanie ich z państwem, które w skrajnych przypadkach wyrzuca przedsiębiorcę pod most za zaległe składki, argumentując to tym, że nie kradnie, nie zabiera pieniędzy dla siebie, a kieruje je na konto tego właśnie ubezpieczonego – mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

– System ubezpieczeń społecznych jest obowiązkowy właśnie z tego powodu, by zabezpieczyć państwo przed późniejszą koniecznością finansowania świadczeń socjalnych na rzecz osób, które wcześniej się nie ubezpieczały. To powoduje, że osoby bardziej zapobiegliwe, które zapewniły sobie na własną rękę dochód, muszą finansować świadczenia dla innych osób, które okazały się nieprzewidujące. Uważam natomiast, że dyskusja na temat zmian w zasadach płacenia na ubezpieczenia społeczne jest konieczna i bardzo dobrze, że takie propozycje padają – twierdzi Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Adam Abramowicz (polityk, menedżer, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji, od 2018 rzecznik małych i średnich przedsiębiorców), Katarzyna Duczkowska-Małysz (wiceminister rolnictwa, ekonomistka, profesor, wykładowca akademicki, Politechnika Warszawska), Zbigniew Żurek (wiceprezes BCC), Łukasz Kozłowski (główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich), Jeremi Mordasewicz (przedsiębiorca, inżynier i działacz gospodarczy, współzałożyciel Business Centre Club, doradca zarządu i ekspert Konfederacji Lewiatan), dr Marcin Kędzierski (Ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. edukacji i spraw zagranicznych, dyrektor programowy w latach 2015-2018)
Data emisji: 13.05.2019 
Godzina emisji: 12.06

ml/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:15
Nie ma dnia, żeby jakiś Polak nie zarejestrował działalności gospodarczej w Niemczech. Dlaczego tam?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waluta euro w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:00
Traktat akcesyjny wiążący nas z Unią Europejską zobowiązuje Polskę do przyjęcia waluty euro. Tyle tylko, że nie wyznacza terminu. Zatem zgodnie z traktatem do unii walutowej możemy przystąpić, na przykład za 50 lat…
rozwiń zwiń