Czy zaostrzać sankcje karne dla pedofilów?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:00
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada podwyższenie maksymalnej kary za przestępstwa o charakterze pedofilskim do 30 lat pozbawienia wolności i brak możliwości orzeczenia kary w zawieszeniu.
Audio
  • Czy kary dla pedofili powinny być bardziej dotkliwe? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chodyra Mike

Swoje propozycje ma również Koalicja Obywatelska, która proponuje wprowadzenie braku przedawnienia dla przestępstw pedofilów. Dodatkowo, w przypadku skazania, zakaz pracy z dziećmi miałby być orzekany dożywotnio.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Zbigniew Ćwiąkalski (polityk, adwokat, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2007 do 2009 minister sprawiedliwości i prokurator generalny), prof. Piotr Kruszyński (adwokat, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego) Marcin Warchoł (prawnik i polityk, doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt Uniwersytetu Warszawskiego, od 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości), Mikołaj Małecki (doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego), prof. Ryszard Cichocki (profesor socjologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Brunon Hołyst (prawnik, profesor nauk prawnych, specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce)
Data emisji: 15.05.2019 
Godzina emisji: 12.07


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nowe przepisy o obronie koniecznej dobrze nas chronią?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 14:00
Policja nadal szuka sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu. Stracił dużo pieniędzy. Jak się okazuje, to nie koniec jego problemów. Ponieważ strzelał w kierunku samochodu, którym zbiegli bandyci, może zostać ukarany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kościół jest zdolny do oczyszczenia się?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:00
Ponad siedem i pół miliona osób obejrzało w internecie film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak powiedział: "Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem film [...], za który pragnę podziękować reżyserowi."
rozwiń zwiń