X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zaostrzać sankcje karne dla pedofilów?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:00
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada podwyższenie maksymalnej kary za przestępstwa o charakterze pedofilskim do 30 lat pozbawienia wolności i brak możliwości orzeczenia kary w zawieszeniu.
Audio
  • Czy kary dla pedofili powinny być bardziej dotkliwe? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chodyra Mike

Swoje propozycje ma również Koalicja Obywatelska, która proponuje wprowadzenie braku przedawnienia dla przestępstw pedofilów. Dodatkowo, w przypadku skazania, zakaz pracy z dziećmi miałby być orzekany dożywotnio.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Zbigniew Ćwiąkalski (polityk, adwokat, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2007 do 2009 minister sprawiedliwości i prokurator generalny), prof. Piotr Kruszyński (adwokat, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego) Marcin Warchoł (prawnik i polityk, doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt Uniwersytetu Warszawskiego, od 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości), Mikołaj Małecki (doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego), prof. Ryszard Cichocki (profesor socjologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Brunon Hołyst (prawnik, profesor nauk prawnych, specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce)
Data emisji: 15.05.2019 
Godzina emisji: 12.07


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nowe przepisy o obronie koniecznej dobrze nas chronią?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 14:00
Policja nadal szuka sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu. Stracił dużo pieniędzy. Jak się okazuje, to nie koniec jego problemów. Ponieważ strzelał w kierunku samochodu, którym zbiegli bandyci, może zostać ukarany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kościół jest zdolny do oczyszczenia się?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:00
Ponad siedem i pół miliona osób obejrzało w internecie film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak powiedział: "Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem film [...], za który pragnę podziękować reżyserowi."
rozwiń zwiń