X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy moje dzieci są w szkole bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:10
W ubiegłym tygodniu pochowano 16-letniego Kubę, który zmarł ugodzony nożem przez szkolnego kolegę. Ministerstwo Edukacji poleciło w szkołach w całym kraju zorganizowanie specjalnych spotkań z rodzicami, poświęconych bezpieczeństwu w szkołach.
Audio
  • Czy moje dzieci są w szkole bezpieczne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Helder Almeida /Shutterstock

Problem w tym, że ani rodzice, ani nauczyciele nie mają odpowiednich środków, narzędzi, by takim tragediom zapobiec. Czy jesteśmy zatem bezradni?

– Trzeba sobie uświadomić, jakie zasady bezpieczeństwa powinny obowiązywać na terenie szkoły, jak powinna wyglądać współpraca rodziców ze szkołą. W piśmie przygotowanym przez minister Edukacji Narodowej, podaliśmy wzmocnienie współdziałania poprzez utworzenie formuły tzw. anonimowej skrzynki na różne sygnały – zaznacza Agnieszka Ludwin, zastępca dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Interwencji z udziałem policji na terenie szkół jest niewiele. To są sporadyczne przypadki. Większość incydentów jest załatwiana w ramach kompetencji pedagogów – mówi dr Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. – My możemy podjąć wszystkie czynności w niezbędnym zakresie. Jeśli istnieje podejrzenie o popełnieniu czynu karalnego, to możemy przeszukać tornister i takiego nieletniego zatrzymać, przewieźć na komendę. O tym wszystkich natychmiast musimy informować sąd rodzinny – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Agnieszka Ludwin (zastępca dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego, Ministerstwo Edukacji Narodowej), dr Mariusz Ciarka (rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji), Wojciech Starzyński (prezes zarządu fundacji "Rodzice Szkole"), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie "BABA"), dr Marzena Żylińska (autorka projektu "Budząca się szkoła"), Marek Błaszczyk (prezes stowarzyszenia "My rodzice")
Data emisji: 20.05.2019 
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy Kościół jest zdolny do oczyszczenia się?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:00
Ponad siedem i pół miliona osób obejrzało w internecie film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak powiedział: "Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem film [...], za który pragnę podziękować reżyserowi."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zaostrzać sankcje karne dla pedofilów?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:00
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada podwyższenie maksymalnej kary za przestępstwa o charakterze pedofilskim do 30 lat pozbawienia wolności i brak możliwości orzeczenia kary w zawieszeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy myślę o tym, z czego będę żyć na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:00
Zgodnie z opublikowanym właśnie raportem Instytutu Badań Strukturalnych "Czy polski system emerytalny zbankrutuje?" za 40 lat przeciętna emerytura stanowić będzie zaledwie 24 proc. ostatniej płacy.
rozwiń zwiń