X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 13:02
Zdaniem Ministerstwa Zdrowia zorganizowane wizyty w sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek szkolnych i przedszkolnych.
Audio
  • Państwo kontra fast foody (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Syda Productions

Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów ujawniła, ze McDonald's w Polsce nagradza opiekunów szkolnych darmowymi posiłkami. I stąd m.in. popularność wycieczek do sieci. Problem w tym, że trudno stygmatyzować jedną markę, skoro niezdrowe jedzenie można spotkać wszędzie. Również w sklepikach szkolnych.

– Nauczyciele, dostarczając do fast foodów grupę uczniów, mogą liczyć na darmowe ciastko i kawę. Nie muszą okazywać żadnych kuponów czy kart rabatowych, tylko po prostu zgłaszają się do kierownika danego punktu sieci restauracji i dogadują się – mówi Klaudia Anioł, prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów. – Chcemy, żeby godziny lekcyjne nie były realizowane w fast foodzie – dodaje. 

– Chciałbym podkreślić, że nie prowadzimy żadnego ogólnopolskiego, zorganizowanego programu, który miałby służyć przyciąganiu do naszych restauracji wycieczek szkolnych. My tego typu działań nie popieramy i zniechęcamy naszych partnerów biznesowych do ich podejmowania – mówi rzecznik McDonald's Dominik Szulowski. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Klaudia Anioł (prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów), Dominik Szulowski (rzecznik McDonald's), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelna portalu politykazdrowotna.com), Justyna Marszałkowska-Jakubik (zdrowonajedzeni.pl), Marek Grabowski (prezes Fundacji Mamy i Taty)
Data emisji: 22.05.2019 
Godzina emisji: 12.09

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: