X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy raport NIK trafnie diagnozuje sytuację w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:14
Według Najwyższej Izby Kontroli po zmianach wprowadzonych 1 września 2017 roku, warunki nauczania pogorszyły się w ponad jednej trzeciej szkół.
Audio
  • Z jakimi problemami boryka się polska szkoła? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/arrowsmith2

W ponad połowie nie nastąpiła poprawa. Wzrosła liczba dzieci, co skutkuje słabą dostępnością pracowni przedmiotowych i sal gimnastycznych. Wzrosły trudności z logicznym złożeniem planów lekcji. I jeszcze jeden wzrost. Wzrost wydatków samorządów na oświatę. Samorządy domagają się od ministra finansów zwrotu pieniędzy.

– Mamy przeładowany program w szkołach, co pokazywaliśmy już w poprzednich latach. Nowa podstawa programowa, która została zaprojektowana jako spójna całość dla cyklu nauczania w klasach 1-8, objęła także uczniów nowo powstałych klas, a oni wcześniej realizowali program sześcioletni – mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli. – Ja przekonuję, aby nasz raport traktować jako źródło wiedzy do tego, aby w przyszłości wprowadzać przemyślane decyzje – dodaje.

– System edukacji powinno się zmieniać w dłuższej perspektywie. To jest zła zmiana, bo mówiliśmy o jej skutkach już trzy lata temu. Dla nas raport NiK nie jest niespodzianką. Te zmiany będą widoczne u dzieci, które w przyszłości trafią na rynek pracy. Wtedy będziemy widzieli, czy ta formacja wpłynęła na nich pozytywnie, czy nie – zaznacza ekspert Związku Miast Polskich, Marek Wójcik.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Krzysztof Kwiatkowski (prezes Najwyższej Izby Kontroli), Marek Wójcik (ekspert Związku Miast Polskich), Wojciech Starzyński (prezes fundacji "Rodzice Szkole"), Iga Kaźmierczak (fundacja "Przestrzeń dla Edukacji"), Alina Kozińska-Bałdyga (wiceprezeska Federacji Inicjatyw Oświatowych), Krystyna Starczewska (przewodnicząca Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej)
Data emisji: 23.05.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy moje dzieci są w szkole bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:10
W ubiegłym tygodniu pochowano 16-letniego Kubę, który zmarł ugodzony nożem przez szkolnego kolegę. Ministerstwo Edukacji poleciło w szkołach w całym kraju zorganizowanie specjalnych spotkań z rodzicami, poświęconych bezpieczeństwu w szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kampania potrafi przekonać?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:20
W całej Polsce kandydaci do Parlamentu Europejskiego spotykają się z wyborcami. Przekonują do swoich racji i pomysłów, które chcą zrealizować w europarlamencie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 13:02
Zdaniem Ministerstwa Zdrowia zorganizowane wizyty w sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek szkolnych i przedszkolnych.
rozwiń zwiń