X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wybrani eurodeputowani dobrze przysłużą się Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 13:14
51, a być może 52 – tylu eurodeputowanych będzie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim, jeśli nie będzie w UE Wielkiej Brytanii. 
Audio
  • Czy eurodeputowani będą potrafili ze sobą współpracować? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego
Sesja plenarna Parlamentu EuropejskiegoFoto: Shutterstock

Pochodzą z różnych obozów politycznych, ale być może będą umieć mówić jednym głosem w istotnych dla kraju sprawach. Czy o zgodę, nawet w fundamentalnych sprawach, może być ciężko?

– Jeżeli chcemy wskazać wygranych tych wyborów, to można powiedzieć, że są to liberałowie, którzy znacznie zwiększyli stan posiadania mandatów. Mają teraz ich ponad 100. Zieloni też zyskali, bowiem mieli 52 miejsca, a teraz około 70. Te frakcje z pewnością są wygrane w tych wyborach – mówi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 

– Wyborcy w Polsce niekoniecznie głosowali za tym, czy innym hasłem, ale za konkretną partią, ponieważ mają taką, a nie inną wizję Polski czy Unii Europejskiej. Możemy oczywiście się martwić, że ponad połowa Polaków nie poszła do urn, ale jak na wybory europejskie to dobry wynik – zaznacza dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), dr Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych), Adam Gendźwił (socjolog, Uniwersytet Warszawski), prof. Kazimierz Kik (politolog), Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego), Paweł Grzelak (4P Research Mix)
Data emisji: 27.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy kampania potrafi przekonać?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:20
W całej Polsce kandydaci do Parlamentu Europejskiego spotykają się z wyborcami. Przekonują do swoich racji i pomysłów, które chcą zrealizować w europarlamencie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 13:02
Zdaniem Ministerstwa Zdrowia zorganizowane wizyty w sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek szkolnych i przedszkolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy raport NIK trafnie diagnozuje sytuację w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:14
Według Najwyższej Izby Kontroli po zmianach wprowadzonych 1 września 2017 roku, warunki nauczania pogorszyły się w ponad jednej trzeciej szkół.
rozwiń zwiń