X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rozwiązanie proponowane przez rząd jest korzystne dla uczestników OFE?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:13
Rząd przedstawił projekt dotyczący likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Sprawa dotyczy 16 milionów obywateli, członków OFE.
Audio
  • Co stanie się z pieniędzmi z OFE? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: marekusz/Shutterstock.com

Mają wybór. Albo ich pieniądze trafią na indywidualne konta emerytalne, albo na konto w ZUS-ie. Przy czym jeśli zdecydują się na IKE, rząd pobierze 15-procentowy podatek, zwany ładnie "opłatą przekształceniową". W przypadku Indywidualnych Kont Emerytalnych część środków będzie dziedziczona. Według Szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, 80 procent wybierze IKE i w ten sposób 17 miliardów złotych z opłaty trafi do budżetu.

– Jeśli chodzi o OFE, to w tej chwili olbrzymią większość tego portfela stanowią akcje polskie. Reszta to gotówka czy obligacje zagraniczne – mówi analityk Piotr Kuczyński. – Te 15 procent opłaty przekształceniowej to w zasadzie to samo, co w przypadku opłaty przy pobieraniu emerytury – dodaje. 

– To jest projekt ustawy. Zobaczymy, czy w tym stanie trafi ona do parlamentu. To, na co wszyscy zwrócili uwagę, to wysokość tych opłat. Pewnie każdy zadaje sobie pytanie: w jaki sposób te pieniądze zostaną wydane? – podkreśla Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Piotr Kuczyński (analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Antoni Kolek (prezes Instytutu Emerytalnego), Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 30.05.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy raport NIK trafnie diagnozuje sytuację w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:14
Według Najwyższej Izby Kontroli po zmianach wprowadzonych 1 września 2017 roku, warunki nauczania pogorszyły się w ponad jednej trzeciej szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wybrani eurodeputowani dobrze przysłużą się Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 13:14
51, a być może 52 – tylu eurodeputowanych będzie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim, jeśli nie będzie w UE Wielkiej Brytanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kara dożywocia bez prawa do warunkowego zwolnienia?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 13:13
Po ostatniej nowelizacji kodeksu karnego nastąpiły poważne zmiany dotyczące orzekania kary dożywotniego pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń