X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy propozycja rządu dla nauczycieli jest uczciwa?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 09:40
Do parlamentu trafił poselski projekt dotyczący zmian w Karcie Nauczyciela. Wprowadza przede wszystkim podwyżkę płac na poziomie 9,6 procent od września.
Audio
  • Czy rząd właściwie zajął się kwestią nauczycieli? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Ale także świadczenie na start dla nauczyciela stażysty w wysokości 1000 złotych. Ponadto dodatek dla wychowawców będzie nie niższy niż 300 złotych. Co na to Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych? Czy we wrześniu nauczyciele wrócą do protestu?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Wojciech Starzyński (Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice Szkole". Pomysłodawca i założyciel Społecznego Towarzystwa Oświatowego, wieloletni prezes STO), Sławomir Wittkowicz (przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność - Oświata), Iga Kaźmierczak (Prezeska Fundacji "Przestrzeń dla edukacji"), Alina Kozińska (szef Federacji Inicjatyw Oświatowych), Zofia Grudzińska (psycholog, nauczycielka języka angielskiego), Krystyna Starczewska (polonistka, filozofka, etyczka i pedagog. Współtwórczyni i dyrektorka Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska", prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej)
Data emisji: 10.06.2019 
Godzina emisji: 12.08

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy podnieść pensje nauczycielom?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 13:15
W wielu szkołach protestują nauczyciele, którzy chcą zwrócić uwagę na niskie pensje. Początkujący nauczyciel stażysta otrzymuje 1750 złotych netto miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jestem za podwyżkami dla nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 13:00
Według Związku Nauczycielstwa Polskiego blisko 80 procent szkół i przedszkoli ma zamiar uczestniczyć w strajku. Protest ma rozpocząć się 8 kwietnia.
rozwiń zwiń