X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:10
Prowadzący hulajnogi elektryczne wciąż traktowani są jak piesi, a zatem mają prawo do poruszania się po chodnikach. Wypadków z udziałem hulajnóg jest coraz więcej.
Audio
  • Jakie zmiany czekają nas w ruchu drogowym? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: shutterstock, Autorstwa FerrizFrames

Nadal czekamy na nowelizację ustawy o ruchu drogowym – wejście w życie nowych regulacji dotyczących elektrycznych hulajnóg jest coraz bliżej. Zgodnie z projektem, elektryczne hulajnogi będą mogły jeździć po chodnikach, gdy nie będzie drogi dla rowerów, ale pieszy będzie miał pierwszeństwo.

– Jeśli chodzi o wypadki z udziałem hulajnóg elektrycznych, to popularyzacja tych urządzeń wpłynęła na nieznaczny wzrost zdarzeń, podczas których pojawiły się te pojazdy. Wypadków, podczas których osoby zginęły lub były ranne, jest niewiele. Najwięcej jest tzw. przewróceń, jednak osoby tego nie zgłaszają – mówi podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. – Policja nie traktuje kogoś na hulajnodze elektrycznej jako pieszego. Jest on dla nas kimś, kto kieruje "innym pojazdem" – dodaje.

– Wydaje się, że za rzadko myślimy o sobie jako współuczestnikach ruchu drogowego. Nie szanujemy się nawzajem. To jest nasz największy problem. Dotyczy on wszystkich, nie tylko użytkowników hulajnóg, ale rowerzystów, pieszych i kierowców samochodów. Musimy się zastanowić, jak sobie z tym poradzić – zaznacza Anna Zielińska, ekspertka zajmująca się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz publicystów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji), Anna Zielińska (ekspert zajmujący się bezpieczeństwem w ruchu drogowym), Szymon Huptyś (rzecznik Ministerstwa Infrastruktury), Łukasz Zboralski (portal brd24.pl), Karolina Gałecka (rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie), dr Karol Malec (Szpitalny Oddział Ratunkowy, Krakowski Szpital Uniwersytecki)
Data emisji: 2.10.2019
Godzina emisji12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy hejt w internecie ma na mnie wpływ?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:00
"SokzBuraka" to jeden z największych portali hejterskich w polskim internecie. Jego profil na Facebooku jest obserwowany przez około 800 tysięcy osób. Słynie z krytyki środowisk konserwatywnych oraz ostrych i wulgarnych publikacji. Działanie portalu stało się podstawą do dyskusji w audycji "Za, a nawet przeciw". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przyszły rząd powinien spełnić postulaty lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:12
Około 30 tys. osób podpisało się pod manifestem "Polska to chory kraj". Akcję prowadzoną przez Okręgową Izbę Lekarską poparły pozostałe Izby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rodzina wymaga specjalnej opieki państwa?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 13:13
Nie ma partii politycznej, która tuż przed wyborami nie mówiłaby o rodzinie. Politycy chcą wspierać rodzinę, walczyć o jej prawa, a także chronić.
rozwiń zwiń