X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zagłosuję w nadchodzących wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:00
Nie brakuje sondaży wyborczych, z których wynika, że frekwencja w wyborach może osiągnąć nawet 70 procent.
Audio
  • Czy oddam głos w najbliższych wyborach? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/pryzmat

Wydaje się to mało prawdopodobne, zważywszy, że frekwencja w państwowych wyborach z 4 czerwca 1989 r. wyniosła niemalże 62 proc. Analitycy podkreślają, że skala udziału Polaków w wyborach parlamentarnych 13 października będzie kluczowa. Nie wiadomo jednak dla kogo…

– Sondaże mogą wywołać bardzo różne efekty w zależności od tego, której partii dotyczą. Jeżeli sondaże są bardzo dobre, co w tej chwili dotyczy Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza w sytuacji, w której dużo obietnic zostało spełnionych i elektorat ma poczucie stabilizacji, tego typu sondaże mogą uśpić. Z drugiej strony, co bardziej dotyczy opozycji, gdyby sondaże były bardzo dobre i szły wyraźnie w górę, wtedy nie ma poczucia demobilizacji, tylko mobilizacji, że idziemy do zwycięstwa i że warto pójść, żeby powiększyć jego skalę – wyjaśnia Łukasz Warzecha, dziennikarz, publicysta i komentator polityczny.

– Wiele wskazuje na to, że frekwencja w tych wyborach może być rekordowa, natomiast nie sądzę, żeby była, jak mówią niektóre sondaże, na poziomie 70 proc. Jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby frekwencja była tak wysoka. Zwykle wyborcy częściej deklarują, że wezmą udział w wyborach, a później wielu z nich w wyborach nie uczestniczy, z różnych powodów. Może być tak na przykład, jeżeli wyborcy uznają, że wynik wyborów już jest przesądzony albo jeżeli w ostatnim tygodniu jakieś wydarzenie zniechęci ich do głosowania – mówi dr Sergiusz Trzeciak, ekspert zajmujący się komunikacją strategiczną i marketingiem politycznym.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz publicystów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Bartłomiej Biskup (socjolog, specjalista zajmujący się marketingiem politycznym, Uniwersytet Warszawski), prof. Rafał Fedoruk (politolog, Uniwersytet Warszawski), prof. Norbert Maliszewski (psycholog społeczny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert zajmujący się komunikacją strategiczną i marketingiem politycznym), Łukasz Warzecha (dziennikarz, publicysta, komentator polityczny)
Data emisji: 7.10.2019
Godzina emisji12.08

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy przyszły rząd powinien spełnić postulaty lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:12
Około 30 tys. osób podpisało się pod manifestem "Polska to chory kraj". Akcję prowadzoną przez Okręgową Izbę Lekarską poparły pozostałe Izby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:10
Prowadzący hulajnogi elektryczne wciąż traktowani są jak piesi, a zatem mają prawo do poruszania się po chodnikach. Wypadków z udziałem hulajnóg jest coraz więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy banki powinny odpowiadać za kredyty frankowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:13
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie państwa Dziubaków, którzy zawarli umowę na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. 
rozwiń zwiń