X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy badam się regularnie?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 13:13
Agencja Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała negatywną opinię dotyczącą pomysłu badań profilaktycznych wśród warszawskich siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatków.
Audio
  • Jak często Polacy wykonują badania kontrolne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Africa Studio

To wywołało burzę. Tymczasem międzynarodowi eksperci przestrzegają przed nadmiernym diagnozowaniem, bo koszty są niewspółmierne do korzyści. Brzmi okrutnie – lepiej zatem nie badać, bo potem trzeba leczyć?

– Agencja zaopiniowała negatywnie projekt polityki zdrowotnej m. st. Warszawy nie ze względu na niezalecanie badań przesiewowych wśród osób starszych, ale ze względu na wiele błędów merytorycznych samego projektu. Ocenialiśmy ten jeden konkretny dokument. Badać warto, tylko trzeba wszystko przygotować w odpowiedni sposób, czego w tym projekcie zabrakło – mówi główna specjalistka w biurze prezesa Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji, Katarzyna Wodzyńska.

– Zbyt często podchodzimy do sprawy tak: ludzie chcą się badać lub nie. Jako socjolog mogę powiedzieć, że różne grupy społeczne inaczej podchodzą do sprawy. Są osoby, które bardzo chętnie skorzystają z okazji, aby się przebadać, ale są też takie, które za wszelką cenę unikają badań – mówi dr Krzysztof Puchalski, socjolog zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Katarzyna Wodzyńska (główna specjalistka w biurze prezesa Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji), dr Krzysztof Puchalski (socjolog zdrowia), dr Agnieszka Paradowska-Gorycka (Narodowy Instytut Geriatrii, Neurologii i Rehabilitacji), Małgorzata Solecka (dziennikarka portalu Medycyna Praktyczna, miesięcznik Służba Zdrowia), dr Anna Januszewicz (psycholog zdrowia, Uniwersytet SWPS), Józefa Szczurek-Żelazko (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 8.10.2019
Godzina emisji12.08

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:10
Prowadzący hulajnogi elektryczne wciąż traktowani są jak piesi, a zatem mają prawo do poruszania się po chodnikach. Wypadków z udziałem hulajnóg jest coraz więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy banki powinny odpowiadać za kredyty frankowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:13
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie państwa Dziubaków, którzy zawarli umowę na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zagłosuję w nadchodzących wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:00
Nie brakuje sondaży wyborczych, z których wynika, że frekwencja w wyborach może osiągnąć nawet 70 procent.
rozwiń zwiń