Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:00
Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w ciągu trzech miesięcy rządów PiS zostaną przygotowane albo nawet uchwalone ustawy dotyczące pięciu spraw.
Audio
  • Czy pięć głównych obietnic PIS-u spełni się? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki prezentują nową piątkę na pierwsze 100 dni rządu
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki prezentują nową "piątkę" na pierwsze 100 dni rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Tzw. mały ZUS, 13. i 14. emerytura, pakiet kontrolnych badań profilaktycznych, sto obwodnic i plan równych dopłat dla rolników.

– 13. i 14. emerytura spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem Polaków. Powinniśmy w ten sposób podnosić im emerytury, podnosić świadczenia dla tych w najtrudniejszej sytuacji. 13. emerytura pojawi się w następnym roku, a 14. w 2021 roku, wszystko zgodnie z zapowiedzią. Tych pięć punktów jest dla nas priorytetem i zrealizujemy je w ciągu 100 dni – mówi Michał Woś, minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

– PiS nie potrafi stawiać na prawdziwy, długoterminowy rozwój. Sfinansowali 500+, ale za to nie zbudowali dróg. Nie mieściło się nam w głowie, że PiS będzie działać w taki sposób, że po to, żeby sfinansować obietnice, nie będzie realizował podstawowych zadań państwa. Mamy zapaść w ochronie zdrowia, bo brakuje pieniędzy. Nie ma inwestycji publicznych, bo państwo po prostu nie potrafi tego robić, w związku z czym te pieniądze oszczędza. W dodatku mamy zapaść w edukacji – ocenia Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka, Politechnika Warszawska), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Izabela Leszczyna (posłanka Platformy Obywatelskiej, sejmowa Komisja Finansów Publicznych), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne) Michał Woś (minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego)
Data emisji: 15.10.2019
Godzina emisji12.09

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy przyszły rząd powinien spełnić postulaty lekarzy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:12
Około 30 tys. osób podpisało się pod manifestem "Polska to chory kraj". Akcję prowadzoną przez Okręgową Izbę Lekarską poparły pozostałe Izby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy politycy dobrze wykorzystali czas kampanii wyborczej?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:00
Kończy się kampania wyborcza. Można odnieść wrażenie, że wobec antagonizmów panujących na scenie politycznej, przebiegała zaskakująco spokojnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
rozwiń zwiń