X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jawność majątku powinna dotyczyć również żony i dzieci polityka?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:00
Ustawa w sprawie jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych, której projekt powstał w kancelarii premiera, została uchwalona przez Sejm 11 sierpnia.
Audio
  • Czy członkowie rodziny polityków powinni ujawniać swój majątek? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Premier, ministrowie, posłowie, europosłowie, senatorowie, prezesi: TK, NSA i SN, a także osoby stojące na czele innych instytucji państwowych będą zobowiązane do umieszczenia w oświadczeniu majątkowym informacji o majątku osobistym małżonków, dzieci i osób pozostających we wspólnym pożyciu. Wczoraj Prezydent RP skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

– Jedną z przesłanek wprowadzenia tych zmian jest potwierdzenie w wyniku badań oświadczenia o stanie majątkowym przez urzędy skarbowe i Centralne Biuro Antykorupcyjne, potwierdzenie, że źródła pochodzenia uzyskanego majątku nie budzą wątpliwości. Zdaniem rządu powyższe regulacje zwiększyłyby poziom zaufania społeczeństwa do osób piastujących funkcje publiczne, a co za tym idzie, niewątpliwie stanowiłoby to wartość w demokratycznym państwie prawa – mówił Tomasz Szczegielniak, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i sekretarz Rady Ministrów.

– Jeżeli zwrócimy uwagę na sekwencję wydarzeń w tej sprawie, to PiS ustami Jarosława Kaczyńskiego obiecywał, że już wkrótce doprowadzi do przepisów, które ujawnią majątki rodzin osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie. Natomiast doprowadzono do kolejnego bubla prawnego. Nie wiem, co jest gorsze: celowe, cyniczne działanie, by nie uchwalić przepisów czy głupota polegająca na wprowadzaniu rozwiązań, które byłyby nie do wyegzekwowania – komentuje Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Borys Budka (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), prof. Kazimierz Kik (politolog), Tomasz Szczegielniak (podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i sekretarz Rady Ministrów), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. komunikacji strategicznej)
Data emisji: 22.10.2019
Godzina emisji12.08

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy banki powinny odpowiadać za kredyty frankowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:13
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie państwa Dziubaków, którzy zawarli umowę na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:00
Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w ciągu trzech miesięcy rządów PiS zostaną przygotowane albo nawet uchwalone ustawy dotyczące pięciu spraw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zmiana Kodeksu karnego ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:13
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji kodeksu karnego. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji "Pro-Prawo do Życia".
rozwiń zwiń