Czy przystąpię do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:12
Jak wynika z ostatnich badań, jedynie 18 proc. pracujących Polaków chce uczestniczyć w programie Pracownicze Plany Kapitałowe.
Audio
  • Co Polacy sądzą o PPK? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Khongtham

Większość z nas niewiele wie o programie, który może w przyszłości pozwolić na zgromadzenie dodatkowych pieniędzy na emeryturę. Czy przystąpienie do programu jest opłacalne? Czy można zrezygnować? Czy środki będą dziedziczone? Czy dla starszych pracowników ma to sens?

– Na tę chwilę 18 procent Polaków mówi, że wejdzie w ten program, a 17 z pewnością nie. Cała reszta musi podjąć tę decyzję. Sporo osób się waha. My, jako Polski Fundusz Rozwoju, robimy wszystko, aby przekonać Polaków do tego programu – mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 

– Jest to obciążenie dla pracodawców i tego nie należy ukrywać. Dziś trudno wyrokować czy wszystkich będzie stać na ten koszt. Jeśli chodzi o duże i średnie firmy, to nie będzie aż tak duże obciążenie, że trzeba będzie mówić o upadłości firm. Nie jestem jednak przekonana, czy takiego zjawiska nie będzie w tych najmniejszych podmiotach – podkreśla Dorota Dula, dyrektor Biura Programów Emerytalnych i Kapitałowych i członek rady ds. Pracowniczych Planów Kapitałowych. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bartosz Marczuk (wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Dorota Dula (dyrektor Biura Programów Emerytalnych i Kapitałowych, członek rady ds. PPK), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), dr Marcin Kędzierski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Klub Jagielloński), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska), prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP)
Data emisji: 30.10.2019
Godzina emisji12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy segreguję śmieci w pięciu frakcjach?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 13:00
66 proc. Polaków deklaruje, że segreguje śmieci. Ale tylko połowa z nas uważa, ze segregowanie ma sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawę o ochronie zwierząt należy znowelizować?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 13:00
Niedawno cały świat dowiedział się, co dzieje się w niemieckim laboratorium Farmakologii i Toksykologii w Hamburgu, gdzie dręczone są zwierzęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz palenia węglem?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:00
Przed nami sezon grzewczy i zapewne wielokrotnie usłyszymy o smogu w miastach.
rozwiń zwiń