X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy pozwalam dziecku na swobodny dostęp do Internetu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 13:00
Już jedna trzecia rodziców dzieci między 12. a 23. miesiącem życia deklaruje, że ich pociechy korzystają ze smartfonów i tabletów.
Audio
  • Czy powinniśmy kontrolować dostęp naszych dzieci do Internetu? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Syda Productions

Zajmuje to średnio 14 minut dziennie. W grupie wiekowej 2-5 lat to już dwie trzecie dzieci. W przypadku połowy maluchów korzystanie z nowoczesnych technologii odbywa się bez kontroli osoby dorosłej.

Czy pozwalam dziecku na swobodny dostęp do Internetu?

– Dwuletnie dzieci są jeszcze zbyt małe, by wpaść na pomysł spędzania czasu ze smartfonem czy tabletem. Dzieci często są zabawiane takimi urządzeniami i oglądają bajki na tablecie w czasie posiłków. Zasadą jest to, żeby małym dzieciom nie wkładać do ręki tabletów i smartfonów, bo ono powinno poznawać jeszcze świat realny, co jest ważne dla jego rozwoju psychofizycznego. Oczywiście w granicach rozsądku dziecko może obejrzeć sobie bajkę, pograć w grę, natomiast problem tworzy się wtedy, kiedy urządzenia zastępują rodzica – mówi psycholog Anna Borkowska z NASK Państwowego Instytutu Badawczego.

– Od internetu może uzależnić się każdy w każdym czasie, natomiast dzieci należą do najbardziej ryzykownych grup, ponieważ nie mają one jeszcze wystarczająco rozwiniętych zasobów psychologicznych i autorefleksji. Dlatego bardzo potrzebują pomocy świadomych osób dorosłych, którzy wezmą za nich tę odpowiedzialność, ponieważ zanim pojawi się ta zdolność autorefleksji, może minąć trochę czasu i niekiedy może być za późno – wyjaśnia Krzysztof Kościołek, psychoterapeuta z Psychodynamicznego Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Anna Borkowska (psycholog, NASK Państwowy Instytut Badawczy), Cyprian Gutowski (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Krzysztof Kościołek (psychoterapeuta, Psychodynamiczne Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe), Aleksandra Kurowska (portal PolitykaZdrowotna.com), Igor Rotberg (psycholog i psychoterapeuta), Alek Tarkowski (dyrektor Fundacji Centrum Cyfrowe)
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji12.07

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy moje dzieci są w szkole bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:10
W ubiegłym tygodniu pochowano 16-letniego Kubę, który zmarł ugodzony nożem przez szkolnego kolegę. Ministerstwo Edukacji poleciło w szkołach w całym kraju zorganizowanie specjalnych spotkań z rodzicami, poświęconych bezpieczeństwu w szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy hejt w internecie ma na mnie wpływ?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:00
"SokzBuraka" to jeden z największych portali hejterskich w polskim internecie. Jego profil na Facebooku jest obserwowany przez około 800 tysięcy osób. Słynie z krytyki środowisk konserwatywnych oraz ostrych i wulgarnych publikacji. Działanie portalu stało się podstawą do dyskusji w audycji "Za, a nawet przeciw". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czuję się cenzurowany w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 13:00
Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański pozywa Facebooka. 
rozwiń zwiń