X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy temperatura sporu politycznego nieco spadnie?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:00
Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu za nami.
Audio
  • Czy zbliża się koniec politycznych konfliktów? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejmowa sala posiedzeń
Sejmowa sala posiedzeńFoto: shutterstock.com/SpandowStockPhoto

Wybrano marszałków obu izb, a Andrzej Duda wygłosił przemówienie. – Polska jest jedna i jest wspólna, w najważniejszych sprawach dla Polski potrzebna jest jedność – mówił prezydent. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest nadzieja na odrodzenie, a prezes Jarosław Kaczyński, że to koniec "totalnej opozycji" i że to wielki postęp w naszym życiu publicznym. Posiedzenia izb parlamentarnych przebiegły godnie i spokojnie, może zatem czas na pytanie…

Czy temperatura sporu politycznego nieco spadnie?

– Rozmowa jest zawsze dobrą rzeczą i na pewno nie będziemy od niej uciekać, zwłaszcza że rzeczywistość jest taka, jaka jest. Zdajemy sobie sprawę, że są sytuacje, kiedy będzie trzeba tę większość w Senacie wynegocjować. Senat może, ale nie musi. Daję kredyt zaufania marszałkowi Grodzkiemu i jego wicemarszałkom, że nie będą narzędziem politycznego "wsadzania kijka w szprychy", tylko że jeżeli rzeczywiście będą mieli uwagi natury merytorycznej, będzie to asumpt do dyskusji, a nie tylko do partyjnego ostrzeliwania się w ramach wojny opozycyjnej – mówi Radosław Fogiel, poseł oraz zastępca rzecznika partii Prawo i Sprawiedliwość.

– Senat jest bardzo ważnym elementem polskiego systemu konstytucyjnego, nie tylko emanacją narodu, ale i majestatu Rzeczpospolitej. Byłoby skrajną nieroztropnością, gdybyśmy pełnili rolę hamulcowego. Jeżeli ustawa będzie dobra, to i ją poprę, natomiast jeżeli będzie wymagała poprawek, poprawimy ją i wyślemy do Senatu, a jeżeli Senat uzna, że ustawa jest nie do zaakceptowania, wtedy ją odwrócimy i będzie zajmował się nią Sejm. Jeżeli spojrzymy na głosowania w tej kadencji, opozycja nie zawsze głosowała totalnie przeciw. Wiele ustaw znalazło poparcie obu stron – argumentuje marszałek Senatu, Tomasz Grodzki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Rafał Dymek (Fundacja im. Roberta Schumana), Radosław Fogiel (poseł, zastępca rzecznika partii Prawo i Sprawiedliwość), prof. Tomasz Grodzki (marszałek Senatu), Grzegorz Lewicki (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert zajmujący sie komunikacją strategiczną)
Data emisji: 14.11.2019
Godzina emisji12.08

kr/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:00
Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w ciągu trzech miesięcy rządów PiS zostaną przygotowane albo nawet uchwalone ustawy dotyczące pięciu spraw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:13
Po latach nieobecności wraca do Sejmu lewicowa partia. Trzeci wynik w wyborach zwiększył apetyty działaczy, którzy twierdzą, że za cztery lata to właśnie Lewica będzie głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń