X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy podobają mi się plany rządu na najbliższe lata?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 14:00
Premier Mateusz Morawiecki wystąpił w Sejmie ze swoim exposé. Ważnym wątkiem była rodzina jako "wartość arcypolska".
Audio
  • Komentarze do exposé Mateusza Morawieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Przyszłość dzieci powinna spoczywać w rękach rodziców. Nie ma zgody na rewolucje ideologiczne" – mówił premier. Istotnym punktem przemówienia było również bezpieczeństwo na drogach, co ma się stać priorytetem rządu. Ale nie tylko to. Także problem czasu rozpatrywania spraw w sądach i rola Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wyzwaniem jest również ekologia. Dlatego szef rządu zapowiedział m.in. wprowadzenie systemu kaucyjnego dla butelek plastikowych. "Polska potrzebuje zgody, musimy się przekonywać, a nie pokonywać" – konkludował premier Mateusz Morawiecki.

– Był to pewien zestaw tez, które standardowo każdy premier powinien zawrzeć w exposé i na pewno takie rzeczy padły. Jestem zadowolony, że było dużo o gospodarce i bardzo mocno przebiła się służba zdrowia – komentuje prof. Konrad Raczkowski, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Zapytany o spadającą liczbę ludzi w wieku produkcyjnym, odpowiada: – Dzisiaj ponad 20 proc. Polaków to osoby w wieku poprodukcyjnym i ta grupa będzie rosła. Nie zagwarantujemy gospodarce nowych pracowników. Możemy dać nowe miejsca pracy, ale nie nowych pracowników.

– To exposé było bardzo ambitne. Zaskakuje na plus to, że pan premier zapowiedział współpracę z Radą Dialogu Społecznego. Wątpliwości budzi chociażby fakt, że tego samego dnia miała być procedowana ustawa o podniesieniu limitu 30-krotności ZUS bez udziału RDS. Jak wiemy, późniejsze wypadki sprawiły, że ten projekt upadł, ale podobno ostatecznie będzie z nami konsultowany. To pokazuje ten problem – zasada jest taka, że nie konsultują, a jak się uda, to ewentualnie podejmują takie kroki. Życzyłbym sobie, by był to standard, a nie wyjątek od reguły – ocenia dr Łukasz Bernatowicz, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego z ramienia BCC.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Konrad Raczkowski (członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP), dr Łukasz Bernatowicz (wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego z ramienia BCC), Radosław Gawlik (Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, partia Zieloni), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Maciej Wroński (Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska)
Data emisji: 20.11.2019
Godzina emisji12.06

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:13
Po latach nieobecności wraca do Sejmu lewicowa partia. Trzeci wynik w wyborach zwiększył apetyty działaczy, którzy twierdzą, że za cztery lata to właśnie Lewica będzie głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przystąpię do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:12
Jak wynika z ostatnich badań, jedynie 18 proc. pracujących Polaków chce uczestniczyć w programie Pracownicze Plany Kapitałowe.
rozwiń zwiń