X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy problem ubóstwa można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 13:13
Stowarzyszenie  Wiosna przedstawiło raport o biedzie w Polsce. W ubiegłym roku, w skrajnym ubóstwie żyło około dwóch milionów osób.
Audio
  • Jak walczyć z ubóstwem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/StanislauV

Niestety w ciągu roku liczba ta wzrosła. Polacy, którzy starają się przeżyć za osiem złotych dziennie… Ubóstwo dotyczy także ponad 400 tysięcy dzieci.  

– Budżet gospodarstw ubogich jest bardzo specyficzny strukturalnie. Tam są przewagi wydatków żywnościowych, czynsz i media. Do tego dochodzi nam problem warunków mieszkaniowych. Jeśli osoba uboga mieszka w domu, który jest ogrzewany prądem, a ma nieszczelne okna, to nie dość, że jest to drogi sposób ogrzewania, to jest jeszcze nieefektywny  – mówi prof. Piotr Broda-Wysocki z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji.

– Z badań wynika, że my jako konsumenci, w skali roku marnujemy około 2 milionów ton jedzenia – podkreśla Marek Borowski, prezes Polskich Banków Żywności. – Problem ubóstwa to zdecydowanie szerszy zakres. My mówimy tylko o jedzeniu, a tu chodzi też o wdrażanie osób w odpowiednie warunki płacowe – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Piotr Broda-Wysocki (Insytut Nauk o Polityce i Administracji), Marek Borowski (prezes Polskich Banków Żywności), Marek Lewandowski (rzecznik związku zawodowego Solidarność), Sylwia Majcher (autorka książek "Gotuję, nie marnuję"), ks. Janusz Steć (dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej), Magdalena Łukasik (stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka)
Data emisji
: 2.12.2019
Godzina emisji12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych powinna zostać zmieniona?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:00
Spółdzielnia mieszkaniowa w Polsce to gigantyczny biznes. W budynkach zarządzanych przez spółdzielnie mieszka blisko 10 milionów Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łuk triumfalny w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:00
W przyszłym roku czeka nas setna rocznica Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy po podwyżkach zrezygnuję z używek?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 13:13
W ubiegłym roku amatorzy alkoholu wpłacili do budżetu w formie podatku akcyzowego 20 miliardów złotych. Palacze wsparli budżet kwotą na poziomie niemalże 12 milionów. Niemało, a ma być więcej.
rozwiń zwiń