X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rolnik powinien mieć prawo do polowań na swojej ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:00
Wirus afrykańskiego pomoru świń dotarł do Wielkopolski. To fatalna wiadomość, ponieważ Wielkopolska to największy producent wieprzowiny w Polsce.
Audio
  • Czy rolnik powinien decydować o losie zwierząt na swojej ziemi? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock.com/ Kristian Bell

Jeśli ASF dociera do gospodarstwa – utylizacji poddawane są wszystkie świnie. Tymczasem w Warszawie pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego protestują rolnicy z AgroUnii. Uważają, że Państwo nie panuje nad rosnącą populacją dzików i domaga się zmian.

– Mam nadzieję, że działania, które obecnie podejmujemy, zatrzymają na dobre rozprzestrzenianie się ASF. Choroba występuje w kraju od 2014 roku. Na wschodzie Polski to zagrożenie jest zregionalizowane – mówi dr Mirosław Welz, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii. – Na zakażenie wirusem są wrażliwe świnie i dziki. Trzeba podkreślić, że dla człowieka nie jest on groźny – dodaje. 

– Domagamy się zmian w prawie łowieckim, bo jest ono po prostu nieskuteczne. Największą cenę płacą za to rolnicy. Zwierzyna, która chodzi po polach i lasach, jest własnością Skarbu Państwa. Ona bardzo często tworzy szkody łowieckie – zaznacza lider AGROunii Michał Kołodziejczak. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Mirosław Welz (Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii), Michał Kołodziejczak (lider AGROunii) Marek Pudełko (Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego), Dorota Niedziela (posłanka, Platforma Obywatelska, wiceprzewodnicząca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Sławomir Izdebski (przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych), Aleksander Dargiewicz (Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej), 
Data emisji: 11.12.2019
Godzina emisji12.08

kw/kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Zakaz palenia węglem?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:00
Przed nami sezon grzewczy i zapewne wielokrotnie usłyszymy o smogu w miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych powinna zostać zmieniona?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:00
Spółdzielnia mieszkaniowa w Polsce to gigantyczny biznes. W budynkach zarządzanych przez spółdzielnie mieszka blisko 10 milionów Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia atomowa w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 13:00
Piotr Naimski – pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej – ogłosił, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstanie nowy podmiot, który zajmie się budową elektrowni jądrowej.
rozwiń zwiń