X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy na uczelni jest miejsce na różne poglądy?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 14:00
Prof. Ewa Budzyńska z Uniwersytetu Śląskiego podczas zajęć ze studentami wyrażała swoje poglądy m.in. dotyczące rodziny, która składa się z mężczyzny i kobiety, antykoncepcji, która, zdaniem profesor, jest zachowaniem aspołecznym, czy też dzieci, którym robi się krzywdę, wysyłając do żłobka.
Audio
  • Ograniczenia na uczelni? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Monkey Business Images

To nie spodobało się niektórym studentom, którzy wystosowali protest do władz uczelni. Uczelnia wszczęła postępowanie dyscyplinarne…

– Mały pełen konspekt wykładu prof. Ewy Budzyńskiej. Zakładał on przedstawienie perspektywy postrzegania rodziny w różnych kulturach. W tym przez różne religie monoteistyczne. Stąd np. wątek dowcipów, które pojawiały się podczas wykładu. Przez studentów zostały one przedstawione, jako antysemicki festiwal kawałów na temat Żydów. Podczas gdy, były to kawały na temat różnych kultur   – mówi pełnomocnik prof. Ewy Budzyńskiej mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Zarządu Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

– Na uniwersytetach mamy do czynienia z sytuacją, kiedy przypadki dyskryminacyjne, mowy nienawiści, nie spotykają się z reakcją dlatego, że studenci są hierarchicznie podporządkowani  – podkreśla prof. Małgorzata Fuszara z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodnicząca Rektorskiej Komisji Antydyskryminacyjnej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: mec. Jerzy Kwaśniewski (prezes Zarządu Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, pełnomocnik prof. Ewy Budzyńskiej), prof. Małgorzata Fuszara (przewodnicząca Rektorskiej Komisji Antydyskryminacyjnej, socjolożka, prawniczka, Uniwersytet Warszawski), prof. Ewa Budzyńska (socjolog), Jarosław Gowin (wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego), prof. Michał Bilewicz (Centrum Badań nad Uprzedzeniami), Kazimierz Przeszowski (Centrum Życia i Rodziny), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski), 
Data emisji: 22.01.2020
Godzina emisji12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy rodzina wymaga specjalnej opieki państwa?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 13:13
Nie ma partii politycznej, która tuż przed wyborami nie mówiłaby o rodzinie. Politycy chcą wspierać rodzinę, walczyć o jej prawa, a także chronić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w szkołach jest miejsce na Tęczowy Piątek?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:00
Jak co roku, Kampania Przeciw Homofobii zaprasza szkoły do udziału w akcji Tęczowy Piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy będą odwracać się od Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 13:00
Niedawno przed siedzibą arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia odbył się protest osób wierzących, związanych z Kościołem.
rozwiń zwiń