Zakaz hodowli zwierząt na futra?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 13:12
W Sejmie ma się odbyć Kongres Obrony Zwierząt. Co ciekawe, ponad podziałami, posłowie koalicji rządzącej i opozycji chcą dyskutować o dobrostanie i ochronie zwierząt.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka zwierzęta futerkowe? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Ondrej Prosicky

Tematów nie zabraknie. Od transportu zwierząt, poprzez wykorzystywanie ich w cyrku, po zakaz sprzedaży żywych karpi. Posłowie Lewicy uważają, że prace legislacyjne można zacząć już i zgłosili ustawę przewidującą…

– Trzymanie zwierząt futerkowych w małych klatkach przez całe życie po to, aby zabijać je potem prądem przez kilka minut, to jest hańba dla naszej cywilizacji – mówi przewodniczący Polskiego Towarzystwa Etycznego prof. Andrzej Elżanowski. – Ten przemysł nazywam oprawcami zwierząt futerkowych. To nie jest normalny biznes – dodaje. 

– Norki, lisy i jenoty, które są w hodowli, nie są dzikie. Norki np. to zwierzęta udomowione, zapisane w polskim prawie, jako zwierzęta gospodarskie. One są ważnym ogniwem polskiego rolnictwa i przetwórstwa żywności – podkreśla dr Tadeusz Jakubowski, wykładowca SGGW, członek Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Andrzej Elżanowski (przewodniczący Polskiego Towarzystwa Etycznego, zoolog, Uniwersytet Warszawski), dr Tadeusz Jakubowski (specjalista chorób zwierząt futerkowych, wykładowca SGGW, Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych), Katarzyna Topczewska (adwokat praw zwierząt), Jacek Bożek (Klub Gaja), Cezary Wyszyński (fundacja Viva! Akcja dla zwierząt), dr Andrzej Jakubczak (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) 
Data emisji: 06.02.2020
Godzina emisji12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 

Czytaj także

Czy Unia straci na odejściu Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 13:00
Stało się. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Co roku Brytyjczycy wpłacali do wspólnego unijnego budżetu 10 milionów euro. Chociażby z tego powodu przyszłe budżety Unii zmienią się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opłata za niewykorzystaną wizytę lekarską?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 13:00
To duży problem. Wielu pacjentów umawia się na wizytę u lekarza-specjalisty, a potem nie przychodzi na spotkanie i nie odwołuje go.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rodzice powinni decydować o edukacji seksualnej swoich dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 13:00
W Gdańsku trwa kampania działaczy Stowarzyszenia "Odpowiedzialny Gdańsk", którzy protestują przeciwko dodatkowej edukacji seksualnej w szkołach.
rozwiń zwiń