Czy z teściową da się żyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 13:00
Ten dzień obchodzony jest w wielu państwach na świecie, choć w różnych miesiącach i dniach. Dzień teściowej w Meksyku obchodzony jest od 1934 roku.
Audio
  • Jak oceniamy teściowe? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Yakobchuk Viacheslav

W Polsce Dzień Teściowej obchodzimy 5 marca. Po co nam taki dzień? Dla wielu osób to ważne święto rodzinne. Innym służy jako okazja do przypomnienia niezliczonych, czasem ryzykownych żartów.

Czy z teściową da się żyć?

– Bardzo często próbujemy dość wisielczo żartować z tego, na co, jak nam się wydaje, nie możemy wpłynąć i co kształtuje nasze życie. Po części jest to spowodowane tym, że teściowa jest dosyć "widoczna" – podkreśla prof. Tomasz Grzyb z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i podkreśla, że "żarty zawsze mówią o pewnych ekstremach". – Nie każda teściowa tak wygląda czy się zachowuje – dodaje psycholog.

– Zastanawiałem się nad tym, jak można zmonetyzować teściową – mówi żartobliwie ekonomista Paweł Satalecki. – Wyszło mi na to, że teściowa jest bardzo wartościowym aktywem potencjalnego gospodarstwa domowego. Jeśli jest w starszym wieku, otrzymuje emeryturę, która została ostatnio podwyższona, poza tym emerytury są waloryzowany, a banki bardzo przychylnie patrzą na osoby, które otrzymują stałe świadczenia socjalne od państwa – dodaje rozmówca Kuby Strzyczkowskiego i zaznacza, że "jeśliby teściową potraktować jak biznes, to trzeba pamiętać, że w biznesie najważniejsze są relacje, które trzeba nie tylko utrzymywać, ale i rozwijać".

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Tomasz Grzyb (psycholog, Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), Paweł Satalecki (ekonomista), Krzysztof Piasecki (satyryk), Anna Pietruszka-Dróżdż (trenerka, Synergis), Krzysztof Skiba (muzyk), Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 05.03.2020
Godzina emisji12.08

mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy karta kredytowa może być finansową pułapką?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 13:00
Polacy używają ponad 39 milionów kart płatniczych. Posługujemy się m.in. kartami debetowymi, które pozwalają na dysponowanie środkami należącymi do nas oraz kartami kredytowymi, które obsługują limitowany kredyt przyznany przez bank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy inwestycje kolejowe wpłyną na naszą gospodarkę?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 13:00
Centralny Port Komunikacyjny, który rząd chce zbudować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego ma być nie tylko superlotniskiem, ale również ważnym dla całego kraju węzłem kolejowym. To właśnie pociągami do lotniczych terminali docierać mają mieszkańcy różnych części Polski.
rozwiń zwiń