Czy na Euro 2012 zdołamy zbudować solidny zespół?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 09:27
Kto liczył, że „Franciszek Smuda czyni cuda” i zbuduje na Euro 2012 drużynę mogącą rywalizować z Hiszpanią czy Niemcami, niech jak najszybciej porzuci złudzenia.
Audio
  • Czy na Euro 2012 zdołamy zbudować solidny zespół?

Ostatnie tygodnie pokazują, że szkoleniowiec ma do dyspozycji zawodników o śladowych umiejętnościach, na palcach jednej ręki można wyliczyć tych, którzy mają miejsce w pierwszym składzie porządnego europejskiego klubu. Wielu z nich nie ma też pojęcia o profesjonalizmie. Piją alkohol, nie dbają o dietę, hodują brzuchy. A własne interesy i ambicje są dla nich ważniejsze niż dobro drużyny, której gotowi są z własnej głupoty zaszkodzić.

Jak twierdzi Tomasz Smokowski komentator i dziennikarz sportowy Canal +, została nam tylko wiara. – Stan posiadania naszej drużyny narodowej przypomina mi przelewanie pustego w próżne – stwierdził. Jego zdaniem najlepszym objawem kryzysu polskiej piłki nożne ma być powoływanie zawodników mających coraz mniej wspólnego z Polską. – Potrzeba by nam było nie 20 miesięcy a 20 lat – podsumował komentator przygotowania polskiej drużyny do Euro 2012.


Sam selekcjoner polskiej reprezentacji Franciszek Smuda przyznał, że problemem są odejścia młodych, obiecujących zawodników do innych drużyn. - Można nie spać po nocach, szukać i nie znaleźć zawodników; szczególnie w defensywie - dodał.

– My nie gramy z jakąś dżunglą, ale z silnymi zespołami, od których można się czegoś nauczyć – zauważył Smuda odpierając zarzut częstych porażek polskiej kadry.

Posłuchaj, co mają do powiedzenia nasi słuchacze i eksperci.

Czy na Euro 2012 zdołamy zbudować solidny zespół?

Za

13%

Przeciw

87%

 

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać codziennie, od poniedziałku do czwartku, tuż po godz. 12.00.


(asz)
 

Czytaj także

Adam Olkowicz o przygotowaniach do Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 09:02
Dyrektor turnieju EURO 2012 w Polsce Adam Olkowicz uważa, że przygotowania Polski do mistrzostw przebiegają dobrze, choć wiele jeszcze pozostało do zrobienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdążymy z Euro 2012?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 14:33
Przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy 2012 opóźniają się - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impreza będzie "piękna, spektakularna, duża i bezpieczna"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2010 19:27
Przebywający w Austrii minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller ocenił w sobotę, że przygotowania Polski do EURO-2012 są na dobrej drodze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Niedzielan powraca do kadry

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 19:31
Selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda ogłosił dziś powołania dla zawodników grających w polskich klubach, którzy wezmą udział w zgrupowaniu w USA i Kanadzie.
rozwiń zwiń