X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sama zmiana prawa nie ochroni zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 09:26
- Szacunku do zwierząt trzeba się uczyć tak jak tabliczki mnożenia: w szkole od najmłodszych lat – mówiła Katarzyna Piekarska, SLD.
Audio

Koalicja dla Zwierząt, porozumienie kilkudziesięciu organizacji pro-zwierzęcych,  musi zebrać 100 tysięcy podpisów, żeby móc złożyć w Sejmie własny projekt ustawy o ochronie zwierząt. Tyle tylko, że nie wystarczy podpis internetowy – tu podpis musi być "realny", na papierze. Do tej pory zebrano ich  ponad 15 tys.  Równocześnie klub SLD złożył w Sejmie własny projekt takiej ustawy.

Katarzyna Piekarska, SLD uważa, że należałoby poprawić egzekucję obecnie obowiązującej ustawy.  - Bo ona nie jest zła. Jest nawet jedną z lepszych ustaw w Europie, tyle tylko, że w Polsce jest przyzwolenie na znęcanie się nad zwierzętami  - powiedziała posłanka.

Projekt SLD podnosi kary za znęcanie się za zwierzętami, nowelizuje definicję „szczególnego okrucieństwa”, które  dziś odnosi się wyłącznie do sytuacji, kiedy zwierzę zostanie zabite. -  Myślę, że możemy mieć do czynienia ze szczególnym okrucieństwem, kiedy zwierzę nie traci życia, ale jest poddane okrutnemu traktowaniu – stwierdziła Piekarska. Projekt zakłada także obowiązek chipowania, który pozwoli na identyfikację właściciela.

Zdaniem polityk bardzo ważna rolę w nauce szacunku do zwierząt  mogłyby spełniać szkoły i, szczególnie na wsi, związki wyznaniowe.  – Nowelizujemy art. 8 i rozszerzamy kwestię  związaną z podstawą programową, żeby uwzględniać nie tylko ochronę zwierząt, ale także właściwe ich traktowanie i opiekę – tłumaczyła.

Również Renata Młynarczk, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gorzowie Wielkopolskim uważa, że nowa ustawa jest niezbędna.  Jej zdaniem powinna ona zakładać: zakaz trzymania psów na łańcuchach, obowiązek sterylizacji i chipowania.  -  Osoby, które rozmnażają zwierzęta powinny prowadzić działalność gospodarczą, żeby nie było dzikich hodowli, niekontrolowanego rozrodu – powiedziała.

 

W audycji wypowiadali się także: mec. Anna Chrobot, adwokat z Wrocławia, pomagająca organizacji Ekostraż, Roksana Drapała, wiceprezes  stowarzyszenia "Help Animals", młodszy inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji oraz Słuchacze.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku tuż po godz. 12.00.

(pg)

Czytaj także

"Help Animals" oskarża mężczyznę, który wyrzucił psa przez okno

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 23:15
Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt "Help Animals" w Kaliszu skierowało w sobotę do miejscowego sądu prywatny akt oskarżenia ws. znęcania się nad psem przez 34-letniego właściciela. Chodzi o przypadek wyrzucenia szczeniaka przez okno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

59-latek spalił dwa psy żywcem wrzucając je do pieca

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2011 14:05
Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń