X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najważniejsze, żeby powstała sieć

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 10:38
Eksperci są zgodni, że pełna sieć dróg szybkiego ruchu jest niezbędna do dobrego funkcjonowania transportu drogowego w Polsce. Opóźnienia w realizacji rządowego programu rozbudowy oraz złe planowanie mogą udaremnić drogowy sukces.
Audio

- Mam wrażenie, że w przetargach jest ważna cena, cena i jeszcze raz cena, w związku z tym nie patrzy się na inne czynniki, które mogą decydować o ostatecznym powodzeniu – mówi Marcin Zimoch, właściciel firmy Green Grass Company.

Jego zdaniem większość problemów w realizacji inwestycji drogowych wynika z materializmu. - Wykonawcy próbują za wszelka cenę szukać oszczędności kosztem jakości, a po drugie oferują podwykonawcom zlecenia, które nawet nie pokrywają naszych kosztów - dodaje.

Z tą opinią zgadza się Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. - Służby kontrolne tylko czyhają na to, by urzędnik prowadzący przetarg popełnił błąd i podejrzewają korupcję, jeśli wybrana zostanie oferta z nie najniższą ceną - powiedział.

Ekspert dodał, że nie wolno mówić tylko o błędach popełnianych przez obecny rząd. - To, że jest tak źle na drogach jest również pokłosie polityki prowadzonej przez poprzednie rządy, trzeba być sprawiedliwym – podkreślił.

Wiadomo już, że duża część z planowanych dróg i autostrad nie zostanie oddana do użytku przed Euro 2012.

– W zakresie autostradowym priorytetową inwestycją jest połączenie Polski Centralnej z Europą Zachodnią, czyli autostrada A2 i według informacji, jakie posiadamy będzie ona miała zapewniony efekt komunikacyjny do maja 2012 roku – powiedział Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji firmy PL.2012, spółki kontrolującej przygotowania do Euro 2012.

Marcin Hadaj, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dodał, że nie należy sugerować się wskaźnikiem realizacji planu, który obecnie wynosi niecałe 5 proc. rocznych założeń. - Zawsze jest tak, że w pierwszym kwartale danego roku prace są na bardzo minimalnym poziomie ze względu na pogodę, prace przyspieszają wiosną i latem - wyjaśnił.

Dodał, że GDDKiA planuje uruchomić w tym roku ponad 350 km dróg krajowych, w tym ponad 250 km autostrad. W 2012 roku liczba nowych inwestycji będzie rekordowa - ponad 900 km nowych dróg, w tym niemal 500 km autostrad.

 

Aby usłyszeć co mają na ten temat do powiedzenia nasi słuchacze i pozostali eksperci: prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej i Jerzy Pomianowski, rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. 


Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku tuż po godz. 12.00.
Czytaj także

Na Euro 2012 z autostradami nie zdążymy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 12:41
Przed mistrzostwami nie pojedziemy niektórymi trasami np. autostradą A1
rozwiń zwiń