X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniesie piłkarski rachunek sumienia?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 12:55
- W dniach 18-19 kwietnia spotkamy się w ścisłym gronie zarządu PZPN i zrobimy sobie piłkarski rachunek sumienia, a zwłaszcza niech go zrobi prezes zarządu - powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia Związku Zbigniew Lach, członek zarządu PZPN.
Audio
(Od lewej) Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Matusiak, prezes PZPN Grzegorz Lato i przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki
(Od lewej) Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Matusiak, prezes PZPN Grzegorz Lato i przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew PrzesmyckiFoto: fot.PAP/EPA/Bartłomiej Zborowski

Pierwszy dzień posiedzenie zarządu będzie poświęcony tematowi rzekomej korupcji w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Opozycja prezesa PZPN, na czele z Jackiem Masiotą, zamierzała dziś złożyć wniosek o wprowadzenie do punktu obrad głosowania nad zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów. Wówczas można byłoby próbować pozbawić stanowiska Grzegorza Latę. Szef związku został niedawno oskarżony na łamach prasy przez swojego byłego współpracownika Grzegorza Kulikowskiego o wzięcie łapówki. Sam przyznał, że kopertę przyjął, ale jej nie otworzył i zdeponował w sejfie, a sprawę zgłosił prokuraturze.
- Od jakiegoś czasu obserwowałem działania zarządu PZPN, a także ścisłego kierownictwa i miałem wrażenie, ze nie wszystkie rzeczy dzieją się normalnie jak to odbywa się w biznesie - mówił w Trójce Grzegorz Kulikowski działacz sportowy, były działacz PZPN. Przyznał, że jakiś czas temu zaczął zbierać informacje i materiały dotyczące podpisywania umów i podejmowania decyzji w Związku. Sprawa trafiła do prokuratury. - Główne materiały dotyczą nieprawidłowości w zarządzaniu i podejmowaniu decyzji, a prowokacja z łapówką jest tylko jednym z elemententów - wyjaśnił i dodał, że jego zdaniem w PZPN panował mechanizm, że przy zawieraniu różnego rodzaju umów oczekiwano jakichkolwiek gratyfikacji. Przykłady, które podaje usłyszysz w dźwięku "Za, a nawet przeciw - 29 marca 2012" .

- Dziś nie padł żaden wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia - powiedział Kubie Strzyczkowskiemu Zbigniew Lach , członek zarządu PZPN. - Jeśli delegaci będą sobie życzyli dojdzie do zmiany prezesa PZPN do 30 października, ale nie przed mistrzostwami - podkreślił.
On sam jest za odwołaniem Laty "za całokształt", ale uważa też, że Kulikowski mści się za rozwiązanie umowy o współpracę między Związkiem a akademią, która Kulikowski prowadzi. - Nadzieja jest matką głupich - skomentował oczekiwania, że Lato sam zrezygnuje.
Czy Grzegorz Kulikowski prowadził interesy z PZPN? Dlaczego dziś działacze nie odwołali Grzegorza Laty nawet z funkcji prezesa spółki Euro 2012? Dowiesz się słuchając całej audycji "Za, a nawet przeciw - 29 marca 2012", w której wypowiadali się słuchacze i goście: Dariusz Tuzimek (nSport), Tomasz Smokowski (Canal+ Polska), Paweł Zarzeczny (kanał Orange Sport).

.

Czytaj także

Lato ma szansę na sukces na wielkim ekranie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 14:45
Reżyser filmu "Będziesz legendą, człowieku" chce namówić prezesa PZPN do występu przed kamerą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FIFA już nie zapowiada Brazylii we Wrocławiu. PZPN tak skuteczny?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 14:20
Z oficjalnej strony internetowej FIFA zniknął wpis informujący o meczu Brazylia – Japonia, który ma się odbyć we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPN zwiera szyki, by Lato nie skompromitował Polski na Euro

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 13:55
Zarząd PZPN chce zwołać posiedzenie w celu odwołania prezesa Grzegorza Laty. - Musimy podjąć próbę odwołania prezesa już teraz, by nie doszło do skandalu – mówi Jacek Masiota na łamach "Gazety Wyborczej”.
rozwiń zwiń