X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każda nacja ma swoich bandytów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 15:40
- Rosyjskim kibicom nie zależy na prowokacji. Powinniśmy wyswobodzić się mentalnie z zależności męczeństwa i wiecznego wypominania w stosunku do Rosji - mówi Tomasz Wołek.
Audio
Kibice reprezentacji Rosji podczas zwycięskiego (4:1) meczu z Czechami. 8.06.2012, Wrocław.
Kibice reprezentacji Rosji podczas zwycięskiego (4:1) meczu z Czechami. 8.06.2012, Wrocław.Foto: fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Rosyjscy kibice chcą przed meczem przejść kolumną przez Most Poniatowskiego na Stadion Narodowy, gdzie ich reprezentacja zmierzy się z Polską. Tymczasem przed wtorkowym meczem Polska - Rosja rosną nie tylko sportowe emocje.

Publicysta Tomasz Wołek uważa, że nie ma sensu tworzenie czarnych scenariuszy. - Oczywiście, trzeba być przygotowanym, ale reagować spokojnie, bardzo odpowiedzialnie. Mam nadzieję, że z tej przepowiadanej burzy zrodzi się mały deszczyk.

Przypomniał, że incydenty mogą zdarzyć się nie tylko za sprawą Rosjan czy Polaków, ale każdej nacji, która przyjechała kibicować swojej reprezentacji.

- Taki już jest obyczaj na całym świecie, że ludzie stroją się w bojowe barwy, pióra i biją się w piersi, żeby przestraszyć przeciwnika. To towarzyszy sportowi i prowadzi do konfliktów. Ale w tym wypadku - przed meczem z Rosją - idziemy chyba zbyt daleko, niepotrzebnie uderzamy w wojenny ton - powiedział Stanisław Ciosek , były ambasador Polski w Rosji. Dodał, iż przesadzają Ci, którzy w marszu rosyjskich kibiców dopatrują się prowokacji Kremla.

Jego zdaniem polscy kibice na stadionach i ulicach zachowują się bardzo poprawnie, a poczucie bycia gospodarzem dodatkowo mobilizuje. - Ale każdy z tych, którzy rzucają race, wywołują burdy, wykrzywiają twarze w nienawiści, powinien mieć świadomość, że może zostać uchwycony przez światowe media i wysłać w świat taki obraz Polski. To jest taka sekunda, że swój kraj można reprezentować w dobrą, albo złą stronę - dodał.

 

Jak sportowe emocje przenoszą się na politykę? Wysłuchaj całej audycji "Za, a nawet przeciw - 11 czerwca 2012" , w której wypowiadali się także słuchacze i goście: Bartosz Jóźwiak - prezes Unii Polityki Realnej, Henryk Wujec - doradca Prezydenta RP, Ryszard Drewniak ("Tygodnik kibica"), Mariusz Błaszczak (PiS).

Bieżące informacje o Mistrzostwach znajdą Państwo w naszym serwisie specjalnym poświęconym Euro 2012 >>

 

Czytaj także

Niedosyt po pierwszym dniu Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 23:32
Biało-czerwoni mogli to spotkanie wygrać - takie komentarze przewijają się po meczu Polski z Grecją. W samych superlatywach opisuje się za to postawę Rosji z Czechami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska delegacja w ratuszu. Rozmowy o przemarszu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 09:38
Delegacja rosyjskich kibiców ma dziś rozmawiać z przedstawicielami stołecznego Ratusza o przemarszu na Stadion Narodowy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie po swoim meczu: profesorowie bez lasek

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 10:06
Rosyjska prasa prześciga się w komplementach dla kadry i trenera Advocaata. „Profesorowie bez lasek”, „historyczne zwycięstwo we wspaniałym stylu”, „przeszło oczekiwania” to niektórych z używanych stwierdzeń.
rozwiń zwiń