X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt TVP i Sportfive uderza przede wszystkim w reprezentację

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 18:06
- Najpierw kwestia orzełka na koszulkach reprezentacji, a teraz problem z transmisjami meczów prowadzą do pogorszenia atmosfery wokół reprezentacji. Spada oglądalność, odwracają się kibice, a co za tym idzie - sponsorzy - uważa Radosław Majdan, były piłkarz, trener, komentator.
Audio
Piłkarze reprezentacji Polski podczas treningu we Wrocławiu
Piłkarze reprezentacji Polski podczas treningu we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Polska telewizja publiczna zakupiła już prawa do transmisji spotkań w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej na 2014, 2018 i 2022 rok. Natomiast nabycie praw do transmisji eliminacji i spotkań towarzyskich do najbliższego mundialu okazało się poza zasięgiem "portfela" TVP - ich posiadacz, firma Sportfive wyznaczyła niebagatelną kwotę, nieoficjalnie mówi się 50 mln zł.

Szef Sportfive Andrzej Placzyński twierdzi, że porozumienie z telewizją zostało osiągnięte. - W jego ramach pierwszy mecz z Estonią, który był w pakiecie 24 spotkań, TVP pokazała. Natomiast zarząd telewizji publicznej podjął inną decyzję. My nie możemy praw oddać za darmo, bo z tych pieniędzy utrzymuje się kilka reprezentacji, to jedno z podstawowych źródeł przychodów PZPN i budżetu jaki corocznie konstruuje - powiedział i dodał, że system pay-per-view został wprowadzony, by choć część tych pieniędzy odzyskać.

Sprawę badał dziennikarz Trójki Michał Gąsiorowski >>

Marian Kubalica , zastępca dyrektora TVP Sport ds. obsługi wydarzeń sportowych nie chciał na natenie Trójki komentować stawki, jaką Sportfive zażądał od telewizji publicznej, argumentując, że negocjacje wciąż trwają. - Mogę jednak powiedzieć, że TVP wciąż jest zainteresowana nabyciem praw do transmisji meczów reprezentacji Polski i prowadzimy rozmowy. W tym tygodniu ponownie spotkamy się z przedstawicielami Sportfive - powiedział.

Jego zdaniem w ostatnich latach wartość praw została przeszacowana. - Obecnie trwa proces urealniania wartości tych praw. To będzie bolesne i żmudne, ale właściciele praw będą musieli pogodzić się z sytuacją rynkową, czyli z tym, że nie zarobią tyle, ile planowali. Stacje telewizyjne zapłacą tylko tyle, ile prawa do transmisji będą dla nich warte; w przypadku stacji komercyjnych jest to równowartość dochodów z reklam i sponsoringu - wyjaśnił.

Tymczasem KRRiT chce sprawdzić czy ograniczenie dostępu do transmisji nie narusza zbiorowych interesów konsumentów. Czytaj więcej >>

Czy przy okazji tej sprawy powinna odbyć się poważna debata o finansowaniu mediów publicznych? Czy PZPN ponosi odpowiedzialność za brak dostępu do oglądania meczów reprezentacji i czy jest szansa na obejrzenie meczu z Anglią?

Wysłuchaj całej audycji "Za, a nawet przeciw" , w której wypowiadali się także słuchacze i eksperci: Dariusz Szpakowski , komentator dziennikarz TVP; Ryszard Drewniak z "Tygodnika Kibica"; dyrektor sportowy PZPN Jerzy Engel .

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

Czytaj także

Czy mecze kadry mogą być płatne?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 23:24
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uważa, że mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata powinny być dostępne dla telewidzów w programie ogólnopolskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagły zwrot akcji w sprawie transmisji meczu reprezentacji w TV

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 18:15
Platformy "n" i "Cyfra Plus" wycofały się z emisji meczu Czarnogóra - Polska - poinformowano na internetowej stronie "Przeglądu Sportowego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy skazani na pay-per-view?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 17:56
Co dalej z transmisjami meczów polskiej reprezentacji? Czy wrócą one do TVP? Na te pytania w Trójce próbował odpowiedzieć Michał Gąsiorowski z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sponsorzy odwrócą się od reprezentacji Polski?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 06:31
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że wkrótce reprezentacja Polski w piłce nożnej może zostać bez sponsorów.
rozwiń zwiń