X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityka nie służy służbom specjalnym - sprawdź wyniki sondy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 20:00
- Służby specjalne są potrzebne, bo dbają o bezpieczeństwo państwa. Ale nie dziwi, że nie cieszą się zaufaniem Polaków, gdy co chwilę słyszymy o podsłuchiwaniu dziennikarzy, zatrzymaniach obywateli i wykorzystywaniu służb do celów politycznych - uważa Marek Opioła (PiS).
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW

Donald Tusk przyjął dymisję szefa ABW Krzysztofa Bondaryka i zapowiada wprowadzenie zmian w polskich służbach specjalnych. Wiadomo już, że kompetencje ABW zostaną ograniczone.

Konstanty Miodowicz (PO) - przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych sprostował, że "w kompetencji ABW pozostaną sprawy gospodarcze godzące w podstawy ekonomiczne państwa, bo trudno je wyłączyć z szeroko rozumianej sfery bezpieczeństwa państwa". - Komisja odnotowuje przykłady harmonijnej współpracy służb, nie wiemy nic o rzekomo toczących się wojnach czy niezdrowej rywalizacji. Ale oczywiście problem nadzoru i kontroli służb specjalnych jest zawsze wyzwaniem dla demokratycznego państwa - powiedział w rozmowie z Kubą Strzyczkowskim.

Tymczasem poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński chciałby likwidacji CBA, które jego zdaniem "podejmuje działania bezprawne i kreuje przestępstwa zamiast je wykrywać". - W Polsce służb jest zbyt dużo, ich uprawnienia się nakładają, co powoduje chaos organizacyjny, brak kontroli i upolitycznienie służb - powiedział.

- Służb specjalnych, które podlegają kontroli naszej komisji jest pięć: CBA, ABW, wojskowy wywiad i kontrwywiad, Agencja Wywiadu. Prócz nich jest sześć instytucji posiadających elementy służb specjalnych, czyli specjalne uprawnienia i nad ich nadzorem powinniśmy się zastanowić - podkreślił Marek Opioła (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

Czy w Polsce trwa walka służb cywilnych i wojskowych, a instytucja podsłuchu jest nadużywana? Co przyniesie przygotowywana przez ministra Jacka Cichockiego reforma służb specjalnych? Posłuchaj całej audycji "Za, a nawet przeciw", w której wypowiadali się także: politolog prof. Radosław Markowski, Tadeusz Iwiński (SLD), Józef Zych (PSL). Zobacz wyniki sondy:

Zapraszamy także do przeczytania artykułu Andrzeja Stankiewicza "This is the end" w numerze 2/2013 (1559) tygodnika "Wprost".

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

Czytaj także

Dymisja szefa ABW gen. Krzysztofa Bondaryka

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 18:19
Premier Donald Tusk przyjął rezygnację Krzysztofa Bondaryka ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformowano na stronie internetowej KPRM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biernacki: jestem zaskoczony dymisją Bondaryka

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 18:00
Członek komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki powiedział, że odwołanie szefa ABW nie było opiniowane przez sejmową komisję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dymisja Bondaryka to okazja do rozmowy o reformie służb"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 06:52
W piątek o kulisach dymisji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka będą rozmawiać posłowie komisji do spraw służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: nie złamałem procedur w sprawie dymisji Bondaryka

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 09:29
Opozycja zarzuciła premierowi, że przed podjęciem decyzji nie skonsultował się z sejmową komisją do spraw służb specjalnych, i tym samym złamał prawo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Speckomisja pozytywnie o odejściu szefa ABW

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 14:07
Posłowie PiS wyszli z sali, w której odbywało się posiedzenie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, przed głosowaniem.
rozwiń zwiń