X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olsztyn ma dość czekania na obwodnicę. Zamkną miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:00
Mieszkańcy Olsztyna czekają na obwodnicę już 20 lat. O 10 lat dłużej czekają Suwałki. Nysa, Niemodlin, czy Kędzierzyn Koźle planują blokadę dróg. Czy autostrady są w Polsce ważniejsze od obwodnic?
Audio
Autostrada A2 przebiega równoleżnikowo przez centralne obszary Polski i stanowi fragment drogi międzynarodowej E30
Autostrada A2 przebiega równoleżnikowo przez centralne obszary Polski i stanowi fragment drogi międzynarodowej E30Foto: Wikipedia/CC/Acubens

Resort transportu zdecydował, że priorytetem na najbliższe lata będą autostrady i drogi. Obwodnice nie będą finansowane. Dla wielu miast to dramat. Protestujący prezydent Olsztyna postanowił zamknąć miasta dla tirów. Inne samorządy będą organizować blokady dróg.

Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej protestuje przeciw opinii, że ministerstwo nie dotrzymuje obietnic. - Proszę zobaczyć ile dróg, w tym obwodnic, powstało w ostatnich latach. W ciągu 5 lat została podwojona sieć autostrad, powstało kilkaset kilometrów dróg ekspresowych i kilkadziesiąt obwodnic na różnych standardach. Projekty na lata 2011-2015 są realizowanie, nic z programu nie jest wycinane. Niekiedy rzeczywistość nie pozwala realizować wszystkiego, ale to nie znaczy, że to jakieś wycinanie i wykreślanie inwestycji – tłumaczył rzecznik ministerstwa.

Dlaczego więc władze wymienionych miast przygotowują protesty? – Mogę powiedzieć jedynie, że  dotąd nie został przedstawiony program budowy do 2020 roku, bo nadal czekamy na wyniki szczytu w Brukseli. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli, jakich środków na budowę dróg w Polsce możemy się spodziewać w latach 2014 – 2020 – dodał Mikołaj Karpiński.
Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>

Tymczasem Tomasz Orłowski ze Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy podkreśla, że w wielu miastach przyniosłoby bardzo dużo korzyści wyprowadzenie ruchu poza miasto. - I nie chodzi wcale o metropolie, ale właśnie o miasta na trasie między dużymi miejscowościami. Bo każdy kierowca wie ile czasu traci się stojąc na światłach w centrum małego miasta. To pozwalałoby zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – mówił Tomasz Orłowski.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ostrzega natomiast, że miasto przygotowuje się, żeby od 1 marca zamknąć przejazdy dla ruchu tranzytowego. - Bo mamy już dość. Olsztyn czeka kilkadziesiąt lat. Byliśmy w programie rządowym budowy dróg krajowych na lata 2008-12. Sytuacja jest taka, że 10 marca tego roku mijają 4 lata od wydania decyzji środowiskowej i nie można w budżecie państwa znaleźć 10 mln zł na odszkodowania dla właścicieli gruntów – mówił prezydent Olsztyna.

- Protestowaliśmy, że kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera. Niestety ministrowie przyjeżdżali, uspokajali nas, a teraz dostaliśmy pisma, że pieniędzy nie ma i będziemy myśleć dopiero, gdy będą nowe środki unijne. My nie możemy czekać, mamy już dość, bo jesteśmy wykluczeni komunikacyjne  - dodał Piotr Grzymowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, której gośćmi byli: Rafał Jańczuk (Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych), Andrzej Adamczyk (poseł PiS, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji  infrastruktury) i Elżbieta Pałys (miesięcznik "Polskie drogi”).

 Program prowadził Kuba Strzyczkowski.
Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

Czytaj także

KE mówi kiedy odblokuje fundusze dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:47
KE zadecyduje o odblokowaniu funduszy na polskie drogi nie czekając na wyrok polskiego sądu ws. nieprawidłowości przy budowie autostrad.
rozwiń zwiń