X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie oszczędzamy, bo brak nam wiedzy?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 13:59
Polacy są w stanie oszczędzać, mają też do dyspozycji szeroką ofertę instrumentów finansowych – uważają eksperci rynku finansowego. Problem tkwi jednak w tym, że słabo orientujemy się meandrach wiedzy finansowej.
Audio
Nie oszczędzamy, bo brak nam wiedzy?
Foto: Glow Images/East News

Dobiesław Tymoczko, zastępca dyrektora Departamentu Systemu Finansowego Narodowego Banku Polskiego mówi, że Polacy po względem oszczędzania wcale nie odbiegają od krajów na podobnym poziomie rozwoju. - Mamy szeroka paletę instytucji finansowych, co też nie odbiega od standardu światowego. Wyższe są jednak koszty korzystania z instytucji finansowych, czyli np. koszty w funduszach inwestycyjnych, czy koszt ubezpieczeń – mówił ekspert NBP.

Dobiesław Tymoczko radził zainteresowanym inwestowaniem i oszczędzaniem, aby z rezerwą podchodzić do podawanych przez instytucje finansowe, w tym fundusze inwestycyjne, wyników historycznych. - Jedyne, co w funduszach warto porównać, to koszty korzystania z ich usług – dodał gość radiowej Trójki.

Paweł Pietkun, z portalu nowyekran.pl twierdzi natomiast, że klasa średnia w Polsce, mimo kryzysu ekonomicznego, wciąż ma z czego oszczędzać. – Chociaż akurat ci Polacy wybierają inaczej niż przed kryzysem, czyli nie inwestują w papiery wartościowe, a raczej w złoto, kamienie szlachetne, czy dzieła sztuki. Domy aukcyjne cieszą się coraz większą popularnością – mówił Paweł Pietkun.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

"Za, a nawet przeciw" prowadził Ernest Zozuń.

ei

Audycja powstaje w ramach przygotowanego we współpracy z NBP cyklu "Bezpieczne finanse" .
Komentarze do audycji także na naszym profilu na Facebooku "Trójka - Program 3 Polskiego Radia" .

Zobacz więcej na temat: Facebook finanse NBP POLSKA

Czytaj także

Jak się zabrać do oszczędzania

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 12:09
Często żyjemy w przekonaniu, że nie zarabiamy tyle, by móc jeszcze odkładać pieniądze. Eksperci przekonują, że niekoniecznie jest to prawdą i radzą, jak oszczędzać mądrze.
rozwiń zwiń