X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Telewizja nie wychowa sobie widza likwidując dobranocki?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 13:30
- Jeżeli dziecko będzie szukało dla siebie programu wędrując po innych kanałach, bo w TVP nic dla siebie nie znajdzie, to do telewizyjnej Jedynki nigdy już nie wróci - mówi Dorota Zawadzka.
Audio
  • Telewizja nie wychowa sobie widza likwidując dobranocki (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Kadr z filmu animowanego Bolek i Lolek.
Kadr z filmu animowanego "Bolek i Lolek". Foto: PAP/B. Różyc

Rzecznik Praw Dziecka protestuje w sprawie dobranocek w TVP. Zdaniem Rzecznika są coraz krótsze i emitowane o różnych porach, co "wzbudza u dzieci poczucie niestabilności".

- Programy dla dzieci z roku na rok zajmują coraz mniej miejsca w telewizji publicznej - mówi Marek Michalak, rzecznik praw dziecka. - Dlatego należy podejmować działania zaradcze - dodaje.

Do rzecznika rocznie wpływa kilkadziesiąt skarg od rodziców rozżalonych dzieci. - Mam także skargi od samych dzieci, które pokusiły się o podliczenie czasu trwania Dobranocek, i teraz proszą swojego rzecznika o interwencję.

Z badań wynika, że sprawa dobranocek dotyczy znakomitej mniejszości dzieci, bo tylko 15 procent widowni tego programu to dzieci, większość to osoby bardzo dojrzałe, często po sześćdziesiątce. - Kiedyś więcej dzieci zasiadało przez telewizorem, żeby obejrzeć Dobranockę. Być może dzieje się tak dlatego, bo TVP proponuje gorsz, mniej ciekawy produkt - zastanawia się rzecznik w rozmowie z Kubą Strzyczkowskim.

Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>

Zdaniem władz TVP emisja Dobranocki jest bardzo kosztowna, emitowana jest w porze wysokiej oglądalności, a trafia w próżnię.  - Trzeba tak ustawić czas, żeby ten program żeby młody widz chciał z niego korzystać, żeby był atrakcyjny i żeby rodzic miał przekonanie, że jak sadza dziecko przed telewizorem to tam nic złego i nudnego go nie spotka - uważa Marek Michalak.

- Dla małych dzieci bardzo ważny jest rytm dnia i to, że pewne rzeczy odbywają się o stałej porze  - stwierdza Paweł Woliński Fundacja Mamy i Taty. - To, że Dobranocki zaczynają się w różnych porach może skończyć się utrata poczucia bezpieczeństwa u dzieci - dodaje.

Gośćmi "Za, a nawet przeciw" byli także Jerzy Fedorowicz, wiceszef Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, poseł PO, który po wielu konsultacjach z tymi których temat dotyczy uważa, że Dobranocki są potrzebne. Z Kubą Strzyczkowskim rozmawiała także Dorota Zawadzka, psycholog.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

 

Czytaj także

Patrz, co ogląda Twoje dziecko!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 12:56
Do jakiej kategorii wiekowej trafi film decyduje jego dystrybutor; zdarza się, że filmy dla dorosłych reklamowane są podczas audycji dla dzieci - w tych dwóch kwestiach interweniuje Rzecznik Praw Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko też człowiek. Jakie ma prawa?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 18:00
Czy do Rzecznika Praw Dziecka naprawdę piszą dzieci? Okazuje się, że tak. I to z problemami różnego kalibru – od zbyt krótkiej wieczorynki, po domową przemoc. – Oczywiście, że przed nami jeszcze długa droga, bo wiele jest do zrobienia - mówi w Czwórce Marek Michalak. – Ale jest coraz lepiej.
rozwiń zwiń