X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z opalaniem domów węglem?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 15:00
Rząd pracuje nad ustawą antysmogową. Chce wprowadzić zakaz opalania domów i mieszkań węglem. Na uporanie się z tym problemem mamy czas do 2020 roku. Wynika to z dyrektywy Unii. Tymczasem już teraz zakaz palenia węglem w Krakowi chce wprowadzić sejmik województwa.
Co dalej z opalaniem domów węglem?
Foto: Glow Images/East News

Rozpoczęcie sezonu grzewczego w niektórych miastach oznacza dla mieszkańców życie w wielkim smogu, zatruwającym drogi oddechowe. Przykładem jest Małopolska, która obok Śląska jest najbardziej zanieczyszczonym regionem w Polsce.  W ocenie Pawła Mikuska z Ministerstwa Środowiska piece węglowe w bardzo dużym stopniu się do tego przyczyniają. Jak mówi największą szkodę wyrządza tzw. niska emisja, czyli to, co zwykli ludzie puszczają z dymem – często nie jest to tylko węgiel, ale na przykład śmieci – podkreśla specjalista z resortu ochrony środowiska.
Kraków zastosuje zachętę ekonomiczną i wprowadzi dopłaty dla osób wymieniających stare piece na ekologiczne formy ogrzewania. Będą też dopłaty do wyższych rachunków po wymianie pieca. – mówi szef krakowskiej Rady Miasta Bogusław Kośmider.
- Górnicza Solidarność sprzeciwiła się w środę założeniom tzw. programu antysmogowego, którego efektem miałby być zakaz stosowania węgla kamiennego przez gospodarstwa domowe od 2020 r. Ponad 25 proc. przychodów krajowych producentów węgla kamiennego pochodzi ze sprzedaży węgla energetycznego dla potrzeb ogrzewnictwa indywidualnego. Zakaz stosowania węgla w tym najbardziej rentownym segmencie groziłoby upadłością całego sektora górniczego, zatrudniającego dziś ponad 100 tys. osób" - ocenili związkowcy w swoim liście do władz.

Zakaz palenia węglem?

"Za, a nawet przeciw" - zapraszamy do dyskusji i głosowania w sondzie w czwartek, 3 października,   o godzinie 12.05.

Jeśli chcą Państwo wyrazić swoją opinię na antenie, można do nas dzwonić w trakcie audycji pod numer 22 333 333 3 lub wysyłać SMS-y pod numer 71 335.
Można też głosować wysyłając e-mail pod adres: za@polskieradio.pl lub przeciw@polskieradio.pl .
Zachęcamy również do wzięcia udziału w sondzie , która ukaże się pod tym artykułem o godz. 12.00.
Komentarze do audycji można dodawać na naszym profilu na Facebooku "Trójka - Program 3 Polskiego Radia" .

(PAP, polskieradio.pl, gs)

Czytaj także

Jak oddychać, panie premierze?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 14:40
Dariusz Szwed (przewodniczący Zielonych): Liczymy, ile kosztuje nas ograniczanie emisji z komina. A tymczasem tak naprawdę nie stać na to, żeby powietrza nie oczyszczać. Kosztuje nas to dziesiątki miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie w mieście nie jest dobre dla naszego zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 08:47
- To tak, jakbyśmy sobie zrobili inhalację tego, co wychodzi z rury wydechowej samochodu - mówi dr Urszula Zdanowicz.
rozwiń zwiń