Beata Tadla opowiada o kulisach "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:00
- Skonfrontowanie się z widzami to wyjątkowa przyjemność. Zazdroszczę aktorom, którzy wiedzą na bieżąco, czy spektakl podoba się publiczności. "Trójka do potęgi" podobała się niesamowicie, były brawa na stojąco, kilkakrotnie wywoływano nas na scenę. To dodaje energii - mówi dziennikarka TVP.
Audio
  • Beata Tadla opowiada o kulisach "Trójki do potęgi" (LP Trójka)
Olga Borys i Mateusz Damięcki
Olga Borys i Mateusz Damięcki Foto: Wojciech Adam Jurzyk

- Podczas każdego z przedstawień sala była wypełniona po brzegi. Ludzie siedzieli na dostawianych krzesłach, na poduszkach. My, amatorzy, pojawialiśmy się w towarzystwie uznanych, wybitnych postaci sceny. To było niezwykłe, że traktowali nas jak równych sobie - podkreśla Beata Tadla.

Dziennikarka przyznaje, że marzyła o zostaniu aktorką. - Gdy miałam 16 lat, moje marzenia legły w gruzach, ponieważ zaczęłam pracę… w radiu - wyznaje gość "LP Trójki".

W przedstawieniu, które będzie wystawione w Sali Kongresowej, w Pałacu Kultury i Nauki 16 grudnia 2013 roku, pojawią się nowe wątki; będzie także nowa postać

Bilety są do kupienia na stronie eventim.pl

"Trójka do potęgi" powstała z okazji 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień w warszawskim teatrze Syrena, ale zainteresowanie publiczności spowodowało, że pomysł przetrwał dłużej i wraca w jeszcze bardziej rozbudowanej formule.

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie komedii kryminalnej Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat. Przedstawienie to współczesna komedia pokazująca, jak zarobić na kojarzeniu małżeństw.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>>

Na teatralnych deskach spotkali się profesjonalni aktorzy, m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Mateusz Damięcki, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, oraz aktorzy-amatorzy, tacy jak dziennikarze Trójki: Agnieszka Szydłowska, Artur Andrus, czy Marek Niedźwiecki.

Dochód z tegorocznego, grudniowego spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach . Zakład opiekuje się bardzo ciężko chorymi dziećmi, często porzuconymi tuż po urodzeniu.

Słuchacze Trójki bardzo dobrze poznali już podopiecznych zakładu, pomagając im przy okazji poprzednich akcji.

Zobacz więcej na temat: Przedstawienie Trójka do Potęgi

Czytaj także

Wraca "Trójka do potęgi"! Będzie nowa postać...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 09:30
- 16 grudnia w Sali Kongresowej będzie wyjątkowe przedstawienie. Tylko w ten jeden wieczór wróci na deski spektakl "Trójka do potęgi". Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach - mówi Zofia Sylwin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka do potęgi" - zdradzamy kolejne szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 11:10
"Trójka do potęgi" będzie miała w sobie coś z "Wojny domowej" zapowiada Wojciech Zimiński, autor adaptacji sztuki. Jak mówi jedna z niespodzianek przygotowanych na wyjątkowe przedstawienie "Trójka do potęgi” związana jest z postacią z telewizyjnego serialu.
rozwiń zwiń