Słuchacze w "Trójce do potęgi"! Znamy laureatów konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 16:30
Spektakl "Trójka do potęgi" wraca na afisz. 16 grudnia przedstawienie będzie wystawione w Sali Kongresowej PKiN. Nowością będą m.in. dwie role obsadzone przez słuchaczy Trójki w specjalnym konkursie.
Audio
  • Dyrektor Trójki Magda Jethon ogłasza laureatów konkursu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Olga Borys, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes podczas próby prasowej do spektaklu Trójka do potęgi, 27.03.2012
Olga Borys, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes podczas próby prasowej do spektaklu "Trójka do potęgi", 27.03.2012Foto: Marzena Leśkiewicz/Polskie Radio

- Casting był nietypowy, bo trzeba było pokazać swoje umiejętności literackie. Wybór był trudny. Były dwie selekcje po których zostało 15 wierszyków - opowiada Magda Jethon, dyrektor Trójki.

Po intensywnych obradach Trójkowe jury postanowiło nagrodzić teksty:

Trójki moc – dzień w dzień, noc w noc.

Autorką jest pani Anna z Wrocławia. Jak przyznała w rozmowie z Robertem Kantereitem, przez 10 lat występowała w amatorskim teatrze pantomimy.

Autorem drugiego zwycięskiego wierszyka jest pan Grzegorz z Gdyni.

Gdy kredyt brałem, frank był za dwójkę

Teraz już tylko liczę na Trójkę.

Jego doświadczenie teatralne nie jest duże. - Raz tylko wystąpiłem w jasełkach, które były wystawiane w przedszkolu mojej córki - mówi świeżo upieczony odtwórca męskiej roli w spektaklu "Trójka do potęgi".

Laureaci konkursu w trakcie spektaklu będą nieść transparenty ze swoimi wierszami.

Grudniowa "Trójka do potęgi" to jeszcze atrakcyjniejsza wersja sztuki, która z powodzeniem była wystawiana w ubiegłym roku w stołecznym Teatrze Syrena, z okazji jubileuszu 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień, ale zainteresowanie publiczności spowodowało, że spektakl gościł na deskach Syreny przez ponad pół roku.

To zaowocowało pomysłem, aby wystawić "Trójkę do potęgi" jeszcze raz, tym razem na dużej scenie – w Sali Kongresowej. Jeszcze jednym, bardzo ważnym powodem, dla którego Trójka zdecydowała się na ponowne wystawienie sztuki jest fakt, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach.

Piszkowice: chore dzieci czekają na Twoją pomoc!

Wszystkie informacje o spektaklu "Trójka do potęgi" znajdą Państwo na specjalnej podstronie >>>

W grudniowym spektaklu pojawi się kilka nowości – zaskakujący wątek, a wraz z nim nowa intrygująca rola mówiona oraz kilka niemych –  tak jak poprzednio niezwykle barwnych.

Zadbali o to autorzy tekstu, Grzegorz Miecugow i Wojciech Zimiński. Na scenie zobaczymy nie tylko gwiazdy znane z poprzednich przedstawień: Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego, ale także nowe postaci – Pawła Królikowskiego, Mariusza Czerkawskiego, Anitę Werner czy Zbigniewa Wodeckiego – oraz… dwoje słuchaczy Trójki, wyłonionych w specjalnym konkursie.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Bilety na spektakl "Trójka do potęgi" można kupić w trójkowym sklepiku od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, (ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa), w internetowym sklepie eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik na terenie całej Polski.

Na rzecz placówki w Piszkowicach Trójka zbiera fundusze od czerwca br. Dotychczas od słuchaczy Programu 3 na konto Zakładu wpłynęły w sumie ponad 300 tysięcy złotych (stan na 4.11 – 304489,77 zł).

(mk, ei, gs)

Zobacz więcej na temat: Przedstawienie Trójka do Potęgi

Czytaj także

Wraca "Trójka do potęgi"! Będzie nowa postać...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 09:30
- 16 grudnia w Sali Kongresowej będzie wyjątkowe przedstawienie. Tylko w ten jeden wieczór wróci na deski spektakl "Trójka do potęgi". Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach - mówi Zofia Sylwin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka do potęgi" - zdradzamy kolejne szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 11:10
"Trójka do potęgi" będzie miała w sobie coś z "Wojny domowej" zapowiada Wojciech Zimiński, autor adaptacji sztuki. Jak mówi jedna z niespodzianek przygotowanych na wyjątkowe przedstawienie "Trójka do potęgi” związana jest z postacią z telewizyjnego serialu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Tadla opowiada o kulisach "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:00
- Skonfrontowanie się z widzami to wyjątkowa przyjemność. Zazdroszczę aktorom, którzy wiedzą na bieżąco, czy spektakl podoba się publiczności. "Trójka do potęgi" podobała się niesamowicie, były brawa na stojąco, kilkakrotnie wywoływano nas na scenę. To dodaje energii - mówi dziennikarka TVP.
rozwiń zwiń