X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brak wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 18:41
- Osobom obecnie dochodzącym do władzy brak wrażliwości, a solidarnościowa inteligencja jest podzielona, manipulowana i wyśmiewana – uważa prof. Jadwiga Staniszkis.
Audio

W trakcie sierpniowych wydarzeń na Wybrzeżu prof. Jadwiga Staniszkis doradzała strajkującym w negocjacjach z władzą. Wraz z m.in. Tadeuszem Mazowieckim i Bronisławem Geremkiem weszła w skład Komisji Ekspertów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Wspominając swój udział w strajku, socjolog podkreśla rolę utworzonej wówczas  Solidarności. – Spowodowała odtworzenie wspólnej tożsamości i przywróciła język wartości. Ryzykowano dla wartości – mówi prof. Staniszkis.

 

W drugiej części programu wizytę szefa rosyjskiego MSZ, Siergieja Ławrowa komentują Piotr Zaręba z Polski The Times oraz Maciej Gdula, komentator Krytyki Politycznej. Według nich obecność Ławrowa na odprawie ambasadorów można uznać za krok w kierunku ocieplenia wzajemnych relacji. – Jednak oczekiwałbym wyjaśnień odnośnie przebiegu tego spotkania, gdyż można obecnie odnieść wrażenie, że tworzenie kierunków polskiej polityki zagranicznej nie jest możliwe bez obecności przedstawiciela Rosji – stwierdził Gdula.

Czytaj także

Polsce potrzebna jest "Solidarność"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 09:17
Jan Pietrzak: są grupy ludzi wykluczonych ze względów ekonomicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidarność" naszą marką eksportową"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 09:39
"Solidarność buduje się na tym co łączy ludzi, na szacunku dla drugiego człowieka".
rozwiń zwiń