X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mordor na Domaniewskiej", czyli takie życie w korporacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 10:15
- Najczęściej używanym tu słowem jest skrót ASAP, czyli as soon as possilble (najszybciej jak to tylko możliwe). Wszystkie maile w "korpo" są opatrzone takim słowem - mówi o pracy w warszawskim "Mordorze" Paulina Owczarek.
Audio
  • "Mordor na Domaniewskiej", czyli takie życie w korporacji (Świat zwariował/Trójka)
Mordor na Domaniewskiej, czyli takie życie w korporacji
Foto: Glow Images/East News

Warszawski Mokotów, ulica Domaniewska, skupisko nowoczesnych biurowców, w których siedziby mają mniejsze i większe korporacje. To właśnie to miejsce nazywane jest "Mordorem". - To przede wszystkim stan umysłu. To jest oczywiście potoczna nazwa, którą kiedyś od kogoś usłyszałem. "Mordor" po prostu trzeba przeżyć, żeby wiedzieć, o co chodzi - tłumaczy Rafał Ferber, twórca profilu "Mordor na Domaniewskiej" na Facebooku. To tu trafiają wszelkie korporacyjne absurdy.

- To, co robimy na fanpage'u, to wyśmiewanie i przerysowywanie pewnych korporacyjnych głupot, z którymi się spotykamy i na które nie możemy nic poradzić. Z drugiej strony, pracują tu też osoby, które mają wrażenie, że etat w korporacji jest złapaniem Pana Boga za nogi. Praca określa całą ich tożsamość. Gdy pytam taką osobę, kim jest, ona mówi tylko o swojej pracy - tak jakby nie miała życia poza nią - mówi Rafał Ferber.

Jak przekonuje gość audycji "Świat zwariował", korporacje chcą w nas wywołać przeświadczenie o tym, że praca jest najważniejsza i to ona nas definiuje. Dobry pracownik nie myśli o wolnym czasie, na urlop zabiera telefon służbowy i hoduje w sobie przekonanie, że firma przez kilka dni bez niego sobie nie poradzi.

Paulina Owczarek zwraca też uwagę na plus pracy w korporacji: wysokie zarobki, swoboda polegająca na tym, że wszyscy mówią sobie po imieniu, praca w międzynarodowym środowisku i możliwość rozwoju. Rafał Ferber dodaje też argument o poczuciu stałości pracy, które jest cenione przez pracowników. - To może być jednak tylko iluzja bezpieczeństwa, bo choć wykonujemy swoje obowiązki najlepiej jak umiemy, to gdzieś na drugim końcu świata jesteśmy dla przełożonych tylko pozycją w tabelce, małym trybikiem w wielkiej maszynie i możemy zostać szybko zwolnieni - dodaje rozmówca Gabrieli Darmetko.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o:

- efektach operacji plastycznych; czy zawsze muszą być widoczne?

- modzie na styl eko

- parku ufologicznym w Łodzi

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA).

"Świat zwariował" na antenie Trójki w niedziele od godz. 11.05 do 12.00. Audycję przygotowuje Gabriela Darmetko.

(fbi/mk)

Czytaj także

Poznaj tajniki innego zawodu w jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 12:00
Tatuażysta, programista, kowal, projektantka butów... Oferta osób, z którymi można spędzić dzień w pracy, jest szeroka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto być sobie szefem? Plusy i minusy zdalnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 17:28
Biurko w sypialni, stolik w kuchni. Do tego laptop, telefon i praca wre! Szefowanie samemu sobie wymaga jednak olbrzymiej dyscypliny. Jak dużo osób w naszym kraju pracuje w ten sposób?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewolnictwo" na polskim rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 16:13
Przekroczone normy dopuszczalnego czasu pracy, nierzetelna ewidencja przepracowanych godzin lub nawet fałszowanie dokumentacji... W audycji "Za, a nawet przeciw" odpowiadamy na pytanie, czy możemy mówić o niewolnictwie w kontekście polskiego rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta u szczytu władzy to wciąż rzadkość

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 16:30
Kobiety na stanowiskach kierowniczych radzą sobie nie gorzej od mężczyzn, ale wciąż na tym "najwyższym szczeblu" jest ich niewiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TOR - internetowe błogosławieństwo czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 22:00
Internet to największy bazar na świecie. Nie wychodząc z domu, możemy kupić co nam się zamarzy. Niestety w internecie kwitnie też handel towarami zabronionymi, a policja z całego świata zastanawia się, jak można sobie z tym procederem poradzić...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy prywatne walczą z bezrobociem młodych

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 10:38
Przedstawiciele biznesu i instytucji publicznych łączą siły w rozwiązywaniu problemu bezrobocia wśród młodych. Już ponad 200 przedsiębiorstw przystąpiło do europejskiej akcji "Sojusz dla Młodych" (ang. Alliance for YOUth) zainicjowanej przez firmę Nestle.
rozwiń zwiń