X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wielkie korporacje przejmą władzę nad światem?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:13
Nowoczesne technologie wdzierają się do naszego życia, a my nie zwracamy na to szczególnej uwagi. Niedługo możemy obudzić się w świecie, w którym nie będą rządzić politycy, ale korporacje.
Audio
  • Czy wielkie korporacje przejęły władzę nad światem? (Świat zwariował/Trójka)
Czy wielkie korporacje przejmą władzę nad światem?
Foto: Glow Images

- Korporacje coraz bardziej wchodzą w sferę polityczną, nawet kształtują pewnego rodzaju kulturę i ład społeczno-polityczny - mówi prof. Andrzej Markowski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Dodaje, że około 50 proc. światowego PKB jest kreowane przez wielkie, międzynarodowe korporacje. - One z pewnością nie boją się żadnego państwa afrykańskiego, czy z Ameryki Łacińskiej. Jeżeli ktokolwiek na te korporacje ma jakiś wpływ to Stany Zjednoczone, ewentualnie Unia Europejska czy Chiny - twierdzi.

Gość Gabrieli Darmetko opowiada, że kiedy patrzy się na różne aspekty funkcjonowania korporacji wygląda na to, że w wielu przypadkach państwa narodowe są u nich petentem. - Polityka mieszkaniowa w wielu państwach bardziej zależy od decyzji banków niż rządów. To jest niebezpieczną nowinką - uważa.

W audycji mówiliśmy także o diecie paleolitycznej i męskich... rajstopach. Zapraszamy do wysłuchania całego dźwięku.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował

Prowadziła: Gabriela Darmetko

Gość: prof. Andrzej Markowski

Data emisji: 16.11.2014

Godzina emisji: 11.05

(mp, ei)

Czytaj także

TOR - internetowe błogosławieństwo czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 22:00
Internet to największy bazar na świecie. Nie wychodząc z domu, możemy kupić co nam się zamarzy. Niestety w internecie kwitnie też handel towarami zabronionymi, a policja z całego świata zastanawia się, jak można sobie z tym procederem poradzić...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mordor na Domaniewskiej", czyli takie życie w korporacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 10:15
- Najczęściej używanym tu słowem jest skrót ASAP, czyli as soon as possilble (najszybciej jak to tylko możliwe). Wszystkie maile w "korpo" są opatrzone takim słowem - mówi o pracy w warszawskim "Mordorze" Paulina Owczarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drukarkę 3D może mieć każdy. Po co?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 16:00
Może służyć do produkcji zabawek i gadżetów, ale też części ciała, czy… broni. Drukarka 3D staje się urządzeniem powszechnie dostępnym, a my obalamy mity na temat jej zastosowania. Czy zatem drukowany pistolet może być groźny?
rozwiń zwiń