Jakość, cena i marzenia. Jak być konsumentem, który nie przepłaca?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 13:37
Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jak można się dowiedzieć, czy za dany produkt warto zapłacić kwotę podaną na metce?
Audio
  • Jakość, cena i marzenia. Jak być konsumentem, który nie przepłaca? (Świat zwariował/Trójka)
- Producenci często sprzedają nam marzenia - mówi w audycji Joanna Wosińska z Fundacji Pro-Test
- Producenci często sprzedają nam marzenia - mówi w audycji Joanna Wosińska z Fundacji "Pro-Test"Foto: Glow Images/East News

- Jeżeli widzimy coś, co ma wysoką cenę, to odnosimy wrażenie, że musi być to wysokiej jakości. Możemy też odnieść wrażenie, że coś, co jest tanie, nie jest warte kupienia - mówi Joanna Wosińska z Fundacji "Pro-Test".

W audycji rozmawiamy o polityce cenowej i zaskakujących wynikach testów konsumenckich, w których bada się jakość produktów. Mówimy też o tym, kiedy i za co warto zapłacić nieco więcej, oraz o tym, jak wybrać odpowiednie (niekoniecznie najdroższe) buty do biegania.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował
Prowadzi: Gabriela Darmetko
Goście: Adrian Kostrzębski (PR manager ESL Polska), Jarosław Jarząbkowski (wielokrotny drużynowy mistrz świata w grach komputerowych), Tomasz Popielarczyk (portal AntyWeb.pl), Artur Rogulski (specjalista do spraw mediów społecznościowych), Joanna Wosińska (Fundacja "Pro-Test"), Izabela Muther (konsultantka stylu), dr Urszula Zdanowicz (ortopeda)
Data emisji: 26.04.2015
Godzina emisji: 11.05

iwo/kd

Czytaj także

Minimalizm, czyli jak zmieścić życie w plecaku

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 16:31
- Nie podporządkowałem życia minimalizmowi, ale raczej minimalizm zaszczepiłem do życia, żeby było praktycznie - mówił w audycji "Świat zwariował" Orest Tabaka, którego podstawowy dobytek mieści się w… plecaku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyktatura idealizmu. Jak się jej nie poddać?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 16:12
- Nigdy nie będziemy z siebie zadowoleni i nie będziemy czuć się dobrze, dopóki będziemy uzależniali zadowolenie z siebie od zewnętrznych wymiarów. Cała sztuka polega na tym, żeby nie porównywać się z innymi. Najlepiej porównywać się z samym sobą - mówi w audycji "Świat zwariował" Anna Braniecka - psycholożka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biznes z przyjacielem. Dobry czy zły pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 14:44
Znamy się jak łyse konie, wszystko o sobie wiemy i, co więcej, mamy wspólny, wspaniały pomysł na biznes. Coś takiego nie może się nie udać. A jednak…
rozwiń zwiń