Zakupoholizm to coraz poważniejszy problem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 18:19
Codziennie coś kupujemy, bez tego trudno żyć. Są jednak osoby, dla których kupowanie stało się problemem. Zakupoholizm to prawdziwe uzależnienie, z którym często trudno sobie poradzić.
Audio
  • Zakupoholizm to coraz poważniejszy problem (Świat zwariował/Trójka)
Coraz więcej osób ma problem z zakupoholizmem
Coraz więcej osób ma problem z zakupoholizmemFoto: Glow Images/East News

- Kupuję wszystko, co sprawia mi przyjemność, w czym lepiej mogę się czuć. Nie ma mowy o żadnym budżecie, obliczaniu czy planowaniu. Kupuję bez opamiętania, bardzo spontanicznie. Często pożyczam, biorę "chwilówki" - mówi pani Anna, która dziś ma poważne długi i leczy się z zakupoholizmu.

Gdzie leży granica między rozrzutnością i zakupoholizmem? Dlaczego ludzie coraz częściej popadają w takie uzależnienie? Jak można poradzić sobie z zakupoholizmem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której zastanawialiśmy się także, czy cukier uzależnia tak samo jak heroina oraz czym jest coaching i czy naprawdę pomaga.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował
Prowadzi: Gabriela Darmetko

Goście: pani Anna (leczy się z zakupoholizmu), Katarzyna Kucewicz (psycholog), Katarzyna Lange (SGGW), pani Dominika (korzysta z coachingu), Karolina Cwalina (coach)

Data emisji: 24.05.2015
Godzina emisji: 11.05

mk/fbi

Czytaj także

Jakość, cena i marzenia. Jak być konsumentem, który nie przepłaca?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 13:37
Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jak można się dowiedzieć, czy za dany produkt warto zapłacić kwotę podaną na metce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi dorośli wolą mieszkać z rodzicami

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 17:25
Według danych Eurostatu 45 proc. osób w wieku między 25 a 34 lata wciąż mieszka z rodzicami. 9 lat temu takich ludzi było 9 proc. mniej.
rozwiń zwiń