Wirtualne cmentarze. Nowa internetowa moda?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 18:10
Wizytę na wirtualnym cmentarzu zaczynamy od przejścia przez wielką bramę. Kiedy przekroczymy wrota możemy wyszukać odpowiedni nagrobek, przejść do katakumb, iść na cmentarz, odwiedzić księgę zmarłych lub zorganizować nowy pochówek.
Audio
  • W audycji mówiliśmy m.in. o wirtualnych cmentarzach, nonsensopedii i bitcoinach (Świat zwariował/Trójka)
Czy wirtualne cmentarze zdobędą popularność? (Zdjęcie ilustracyjne)
Czy wirtualne cmentarze zdobędą popularność? (Zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com

Dariusz Pałęcki - twórca cmentarza - chciał, aby to miejsce przypominało prawdziwe cmentarze.
- Na pomysł wpadłem w czasach studenckich. Mieszkałem w okolicach Powązek i chodziłem w czasie sesji uczyć się na cmentarz. Przyglądałem się nagrobkom i je polubiłem. Dziś cmentarze są tak nudne, jak ludzkie życie. Z nagrobków nie nie można wyczytać. To tylko przykre lastryka - opowiada.
Jaką rolę pełnią wirtulane cmentarze? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o nonseopedii i bitcoinach.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował

Prowadzi: Gabriela Darmetko

Goście: dr Jan Zając (UW), Maciej Ziółkowski, Paweł Kuskowski, Lech Wilczyński, Jakub Kuś (psycholog SWPS), Dariusz Pałęcki

Data emisji: 7.06.2015
Godzina emisji: 11.05

mp/mk

Czytaj także

Czy transhumanizm nas odczłowieczy?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 15:52
Transumanizm to ideologia postulująca użycie nauki i techniki do przezwyciężenia ludzkich ograniczeń i do poprawy jakości życia. Czy wszczepienie sobie słuchawek do uszu, albo kamery do oka może być groźnym odebraniem indywidualizmu i wolnej woli?
rozwiń zwiń

Czytaj także

TOR - internetowe błogosławieństwo czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 22:00
Internet to największy bazar na świecie. Nie wychodząc z domu, możemy kupić co nam się zamarzy. Niestety w internecie kwitnie też handel towarami zabronionymi, a policja z całego świata zastanawia się, jak można sobie z tym procederem poradzić...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi dorośli wolą mieszkać z rodzicami

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 17:25
Według danych Eurostatu 45 proc. osób w wieku między 25 a 34 lata wciąż mieszka z rodzicami. 9 lat temu takich ludzi było 9 proc. mniej.
rozwiń zwiń