X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zawartość naszego życia w życiu powinna równać się sto procent

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 12:50
- Nasze poczucie winy i ciągłe wyrzuty sumienia mogą wynikać z tego, że my, kobiety, bardzo mocno angażujemy w działanie męską część siebie - uważa Dagmara Skalska. - Cały czas chcemy więcej i więcej, ciągle walczymy, a to powoduje, że uruchamiamy tę męską część, a ta kobieca jest pomijana.
Audio
  • Zawartość naszego życia w życiu powinna równać się sto procent (Dobronocka/Trójka)
Zawartość naszego życia w życiu powinna równać się sto procent
Foto: Glow Images/East News

Uwielbiamy myśleć o sobie, że się poświęcamy. Wiecznie robimy coś dla męża, dzieci czy przyjaciółek. Angażujemy się w sprawy całego świata i sprytnie odwracamy uwagę od własnych problemów i niezadowolenia. Coraz częściej mamy jednak poczucie winy, że wszystko idzie nie tak.
- Role społeczne mężczyzny i kobiety zmieniają się i właściwie dzisiaj nie wiadomo czego wymaga się od obydwu płci - uważa dr Tomasz Skalski, filozof.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Gość Grażyny Dobroń dodaje, że kobiety o wiele chętniej i łatwiej wchodzą w role męskie. - Okazują się w tej zmianie o wiele bardziej elastyczne - wyjaśnia dr Tomasz Skalski i dodaje, że  mężczyźni o wiele rzadziej angażują się w kobiece działania, gdyż wciąż w naszej kulturze mężczyzna zajmujący się "kobiecymi” sprawami jest postrzegany jako mniej wartościowy.
Według Dagmary Skalskiej najtrudniejszym dla kobiet tematem związanym z poczuciem winy są dzieci.
Jak sobie radzić z poczuciem winy, a także z nieodłącznym partnerem tego stanu, poczuciem odpowiedzialności?

Dr Tomasz Skalski i Dagmara Skalska są twórcami Projektu Egoistka. Został on stworzony dla wszystkich kobiet poszukujących równowagi, harmonii i szczęścia w swoim życiu. Egoizm to styl życia, pozytywna cnota warunkująca równowagę. "Rezygnując z egoizmu, obarczasz innych odpowiedzialnością za siebie, ufasz bardziej innym niż sobie samej, zamiast szczerego wyrażania emocji jesteś uprzejmie grzeczna, tracąc szacunek dla siebie, rezygnujesz z własnych celów" - czytamy w opisie projektu.
Uczestnicząc w Projekcie Egoistka, kobiety dowiadują się, jak zbudować wewnętrzną siłę, jak odnaleźć siebie i poczucie własnej wartości. Uczą się myśleć o sobie bez wyrzutów sumienia. "Egoizm nie jest grzechem lecz nieustającym źródłem wsparcia dla siebie samej" - podkreślają twórcy projektu.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, która prowadziła Grażyna Dobroń.

"Dobronocki" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do godz. 2.00. Zapraszamy.

(ah/mk)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Chwalmy siebie samych nawet za małe sukcesy!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 19:00
- Zauważajmy i doceniajmy momenty, chwile, w których coś nam wyszło. Warto być dumnym nie tylko z wielkich sukcesów, ale i z drobiazgów - przekonuje w radiowej Trójce trener rozwoju osobistego Michał Pasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening elastyczności umysłu ułatwi podejście do zmian

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 12:30
Każdy z nas ma w sobie różne siły. Jedne popychają do działania, inne hamują nasze zapędy. Zaprogramowane jeszcze w dzieciństwie organizmy przez resztę życia idą według tego planu. Jednak ci, którzy zostali wyposażeni w "oprogramowanie" hamujące działania, często jako dorośli chcą to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto zostać wolnym strzelcem?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 15:32
- Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że mogą żyć na swój sposób, a nie na sposób, który, im został kiedyś pokazany. Inaczej niż według schematu. Bycie freelancerem daje niezależność. Firmy kupują naszą wiedzę, to one przychodzą do nas. Nie jestem pracownikiem na etacie, którego można wyrzucić. Wiem, na co mnie stać, wiem, w czym jestem dobry - podkreśla Michał Pasterski, freelancer.
rozwiń zwiń