Radość życia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2009 00:00
Jesteśmy dla siebie największym źródłem siły i radości, często jednak nie chcemy lub nie potrafimy z tego korzystać. Praktyczne nasze umysły zdecydowanie nie wierzą w potęgę radości i miłości życia.

Leo Buscalia uważa, że "być może sens kształcenia nie polega na napychaniu ludzi faktami, ale na tym, by pomagać im odkrywać własną niepowtarzalność, uczyć się ją rozwijać i pokazywać, jak się nią dzielić". Moje niestosowne pytanie brzmi-  Czy i jak cieszysz się z tego, że żyjesz? Zapraszam do rozmowy z Ewą Opolską, trenerem komunikacji interpersonalnej, tuż po północy.

                         Grażyna Dobroń

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Spełnienie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 00:00
Wystarczy być zadowolonym, by ludzie zaczęli zazdrościć pytając, co on takiego ma, czego mi brakuje i odsunęli się. Wolimy więc nie okazywać radości, za to chętnie wyrażamy smutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Satysfakcjonujące życie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2009 00:00
Wiele osób nie jest zadowolonych z własnego życia więc z nastaniem jesieni - proszę dać sobie szansę na tę zmianę. Filarem zmiany jest odrodzenie kontaktu z samym sobą. Jak korzystać z umysłu, ciała i ducha, by dobrze, satysfakcjonująco żyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomysły na życie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 00:00
Jak każdego roku o tej porze mamy wyraźnie akcentowaną, choć nie wymuszoną, przestrzeń do zmian, nowych pomysłów na życie. Pomysły są takie, jaki czas -szybkie, zachłanne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Satysfakcja i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 00:00
Ludzie nie ufają sobie, nawet siebie nie lubią. Chaos i tempo życia przytłacza nas wszystkich, choć jedni są świadomi tego faktu, inni nie. Czy potrafimy jeszcze w tym szalonym świecie odkrywać źródła radości i życiowych satysfakcji? Co powoduje, że.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Układać się ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 00:00
Od północy mamy zielone światło. możemy przejść od śmierci do życia, ale przecież to nie jest tylko zmiana świateł. Tak się nie da. Dopiero teraz każdy został we własnym domu ze swoim żalem, smutkiem i cierpieniem. I to my sami musimy poukładać się..
rozwiń zwiń