Narodziny

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2009 00:00
Zazwyczaj pojawia się nie w tym czasie, co trzeba, czasem nieplanowane i wywraca świat dorosłych do góry nogami. Dziecko. Dziecko w domu to rewolucja pod każdym względem więc wcześniej czy później brak nam cierpliwości, krzyczymy, dajemy klapsy..
Audio

Dziecko w domu to rewolucja pod każdym względem więc wcześniej czy później brak nam cierpliwości, krzyczymy, dajemy klapsy i zarażamy własnymi emocjami. Wyobrażamy sobie jednak, że kiedy dorośnie, nie popełni naszych blędów  i na pewno przeskoczy nas, rodziców w nie jednej dziedzinie. Jak wejść w nową rolę i nie krzywdzić dziecka, siebie i parnera? Zapraszam do rozmowy z Ewą Ulrich-Załęską, psychologiem tuż po północy.

                                         Grażyna Dobroń

Czytaj także

Dziadek i babcia pilnie poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 15:12
Niecodzienne ogłoszenie o poszukiwaniu babci i dziadka dla 2-letniej córki znalazło się w lokalnym wydaniu Polski Dziennika Zachodniego w Cieszynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zabolało, co z tym zrobiliśmy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 00:00
W życiu często postępujemy głupio, jak dzieci, oczywiście ponosząc tego konsekwencje. Bywa, że popełniamy błędy w tej samej sferze życia, tak jakbyśmy nie wyciągali wniosków, jak na dorosłego przystało, nie uczyli się na błędach. Tak nie musi być..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pod skrzydłami MAMY

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 00:00
Związek z matką decyduje o uczuciowym nastawieniu dziecka do świata, ale żeby nie bać się wejść w ten świat, musi nastąpić stopniowe oddzielenie od matki, fizyczne i emocjonalne, pisał polski psychiatra Antoni Kępiński. Co dzieje się pod skrzydłami..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość na wszystkie sposoby

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2010 00:00
Czy w miłości trzeba mówić o wszystkim, czy w przyjaźniach dopuszczalne są drobne kłamstewka lub przemilczenia, czy w relacjach rodzic - dziecko można klamać dla jego dobra? Czy szczerość do bólu to postawa godna?
rozwiń zwiń