Jak przyciągać szczęście do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2009 00:00
Uzależniamy bycie szczęśliwym od wielu okoliczności - jak znajdę pracę, chłopaka na życie, jak zarobię więcej pieniędzy, jak będzie mnie stać na więcej itd.
Audio

Wiemy jednak, że szczęście jest ulotne i spełnienie marzeń czy warunków nie zatrzyma go na dłużej. To nieszczęścia są bardziej obecne w naszym życiu, pchają się drzwiami i oknami i pozostają długo w pamięci. Jak przyciągać szczęście do swojego życia, jak stać się szczęśliwym? Przedstawcie własne "patenty" na szczęście. Gośćimi Trójki będą Agnieszka Serafin, psycholog i Anna Gabryjelska-Basiuk, psycholog. Zapraszam do rozmowy tuż po północy.Grażyna Dobroń

Czytaj także

Co trzeci Polak uważa się za szczęściarza - sondaż

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 15:20
W ostatnim 20-leciu poprawiło się samopoczucie Polaków - umocniły się emocje pozytywne, a osłabły negatywne - sondaż CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełnienie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 00:00
Wystarczy być zadowolonym, by ludzie zaczęli zazdrościć pytając, co on takiego ma, czego mi brakuje i odsunęli się. Wolimy więc nie okazywać radości, za to chętnie wyrażamy smutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zabolało, co z tym zrobiliśmy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 00:00
W życiu często postępujemy głupio, jak dzieci, oczywiście ponosząc tego konsekwencje. Bywa, że popełniamy błędy w tej samej sferze życia, tak jakbyśmy nie wyciągali wniosków, jak na dorosłego przystało, nie uczyli się na błędach. Tak nie musi być..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Satysfakcjonujące życie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2009 00:00
Wiele osób nie jest zadowolonych z własnego życia więc z nastaniem jesieni - proszę dać sobie szansę na tę zmianę. Filarem zmiany jest odrodzenie kontaktu z samym sobą. Jak korzystać z umysłu, ciała i ducha, by dobrze, satysfakcjonująco żyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre pomysły

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 00:00
O METODACH NA DOBRE POMYSŁY będziemy rozmawiać z Katarzyną Miller, psychologiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pech i szczęście

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 00:00
Życie jest niesprawiedliwe, prześladuje mnie pech. Czy to tylko przypadek? Czy pesymistyczne pojmowanie świata jest uzasadnione obiektywnie, czy to tylko nasze subiektywne wyobrażenie? Czemu służą przesądy i myślenie magiczne? Czy pechowcy mogą..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być sobą

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 00:00
W dzisiejszym medialno-plastikowym świecie większość namawia nas do bycia fantomem wymyślonego idola, do fantazjowania i wyobrażeń na swój temat. Bycie sobą jest przecież takie nudne, bez polotu, po prostu passe. Ale to my jesteśmy najlepszymi...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość na wszystkie sposoby

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2010 00:00
Czy w miłości trzeba mówić o wszystkim, czy w przyjaźniach dopuszczalne są drobne kłamstewka lub przemilczenia, czy w relacjach rodzic - dziecko można klamać dla jego dobra? Czy szczerość do bólu to postawa godna?
rozwiń zwiń